Dünya Sağlık Örgütünden Üsküdar’a davetDünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından desteklenen AB tarafından finanse edilen Zihinsel Engelli Bireyler için Sosyal İçerme başlıklı projeye Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Nurper Ülküer davet edildi.

Zihinsel engelli kişilerin sosyal içermesini sağlamayı amaçlıyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından alınan teknik destek ve Sağlık ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlıklarının işbirliği ile uygulanan proje 27-28 Haziran 2019 tarihlerinde Ankara Crown Plaza Oteli'nde gerçekleşecek. Proje, kaliteli toplum temelli destek hizmetleri sunarak zihinsel engelli kişilerin sosyal içermesini sağlamayı amaçlıyor.Sürekli mesleki gelişimi destekleyecek

MoH, MoFLSS ve Yükseköğretim Kurulu katılımcılarının yanı sıra üniversitelerden, eğitim kurumlarından ve akademisyenlerden gelen temsilcileri bir araya getiren proje kapsamında 2 günlük toplantılar yapılacak.

Bilimsel içeriğe sahip olacak olan toplantılar, zihinsel sağlık alanında çalışan personellerin sürekli mesleki gelişimini destekleyecek.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)