Genç Beyinler Akademisine 1’incilik ödülü
Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi, Çocuğa Değer Katanlar Derneği tarafından bu yıl 3’üncüsünü düzenlenen Uluslararası Çocuğa Değer Katanlar Konferansı ve Ödül Programında kategorisinde 1’incilik ödülüne layık görüldü.

Uluslararası Çocuğa Değer Katanlar Konferansı ve Ödül Programı, Cemal Reşit Rey konferans salonunda gerçekleşti.

Otuz farklı kategoride “Çocuğa Değer Katanların” belirlendiği çalışmada kurum ve kişiler çalışmaları ile www.cocugadegerkatanlar.org adresinden başvurularını yaptı.

Seçici kurul, kurum ve kişilerin çocuk için yapmış oldukları çizgi üstü çalışmalarını titizlikle inceledi. Akademisyenler, kamu kurumları, sivil toplum kurumları ve işlemeler ayrı kategorilerde ele alındı. Kamuoyunda bilinen pek çok isim de bu kapsamda değerlendirildi.Haydi Sen De Tut Elimi çalışmasına ödül…

Üsküdar Üniversitesinden çocuklar ile ilgili onlarca çocuk projesi hayata geçiren Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi, “Haydi Sen De Tut Elimi” proje başlığı yapılan ulusal ve uluslararası oylamada kategorisinde 30 binin üzerinde oyla birinci oldu ve ödüle layık görüldü.

Ödül töreninde konuşan Genç Beyinler Akademisi direktörü Dr. Nebiye Yaşar “çocuğa değer vermenin dünyaya değer vermek olduğunu” belirterek çocukların geleceğimiz için en önemli servet olduğunu söyledi. Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Dinçer Atlı’nın da hazır bulunduğu ödül töreninde Atlı, çocuğun öncelikli olduğu bir dünyanın insanlığın gerçek vizyonu olması dile getirdi.

Üsküdar Üniversitesi Genç Beyinler Akademisi ödülü çocuk çalışmalarında görev alan gençler ile birlikte aldı.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)