Üsküdarlılar İngiltere’de buluştu

Üsküdarlılar İngiltere’de buluştuÜsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Psikoloji (İng.) Bölümü öğretim üyesi Dr. Asil Özdoğru İngiltere’deki Worcester Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ortak projeler üzerinde görüş alışverişinde bulunan Özdoğru Worcester Üniversitesinde öğrenim gören Üsküdarlı öğrencilerle de bir araya geldi. 

Aynı zamanda Fakülte Erasmus Koordinatörlüğü görevini de yürüten öğretim üyesi Dr. Özdoğru yıllardır öğrenci değişimi gerçekleştirilen Worcester Üniversitesi'ni ve İngiliz kültürünü yerinde gözlemlemek üzere Erasmus+ programının öğretim elemanlarına sağladığı hareketlilik desteği kapsamında Worcester'a gitti.

Bir haftalık ziyareti boyunca farklı derslere misafir konuşmacı olarak katılan Dr. Özdoğru Worcester Üniversitesi hoca ve öğrencilerine çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı. Üsküdar Üniversitesinin de çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Özdoğru, üniversitenin bir araştırma grup toplantısına da katılarak ortak projeler bağlamında görüşmelerde bulundu.

Worcester Üniversitesinde bu dönem Erasmus programı kapsamında öğrenim gören Üsküdar Üniversitesi Psikoloji (İng.) Bölümü öğrencileri Naz Atalay, Sümeyye Nur Külçe, Zeynep Dila Uzun ile mezun Halide Zeynep Aydın ile de bir araya gelen Dr. Özdoğru, öğrencilerin gözlem ve deneyimlerini dinledi ve kendilerine tavsiyelerde bulundu.

Psikoloji alanında Türkiye’nin en fazla Erasmus anlaşması olan Üsküdar Üniversitesi tüm öğrenci ve personeline Erasmus olanakları sunmaya devam ediyor.

İlgili öğrenci ve personelin ayrıntılı bilgi için Erasmus Koordinatörlerine ve Erasmus Ofisine başvurabilecek.

03.05.2018 10:40

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş: