Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

ABD Fahri Konsolosu Nurten Ural Üsküdar Üniversitesi'ni Ziyaret Etti


Türk-Amerikan Araştırma Derneği Başkanı Nurten Ural, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etti. Aynı zamanda fahri konsolos da olan Ural, ABD’de bulunan üniversiteler ile öğrenci değişimi gibi birçok projede işbirliği konusunda görüş alışverişinde bulundu.

ABD Fahri Konsolosu Nurten Ural Üsküdar Üniversitesi'ni Ziyaret Etti

Davranış sağlığı ve bilimlerinde eğitimde tematik bir eğitim anlayışı benimseyen Üsküdar Üniversitesi’ni ziyaretler sürüyor.

Tematik yapısıyla dikkat çeken Üniversiteyi son olarak Türk-Amerikan Araştırma Derneği Başkanı Nurten Ural ziyaret etti.

Üniversiteyi gezen, tüm birimlere ilişkin bilgi alan Ural, gezinin ardından Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etti.

Aynı zamanda fahri konsolos görevini de yürüten Ural, Rektör Tarhan ile bir süre görüştü. Rektör Danışmanı Prof. Dr. İzzet Bozkurt, Üsküdar Üniversitesi Genel Sekreteri Selçuk Uysaler’in de bulunduğu görüşmede, ABD’de eğitim veren üniversiteler ile öğrenci değişimi ele alındı.

Haziran ayında düzenlenecek panele ilişkin görüş alışverişinde de bulunulan toplantıda Ural, Üsküdar Üniversitesini ve tematik yapıyı çok beğendiğini, ileriye dönük birçok alanda ortak projelerde bulunmayı hedeflediklerini söyledi.