Odyoloji Akademik Etkinlikler

03 MAY 2019

" İşitme Engellilerde Oyun ile Terapi "

Odyoloji bölümü 3. sınıf öğrencilerimizin "Odyologlar için Oyun Terapisi Yaklaşımı" dersi kapsamında üniversitemizin Çocuk Gelişimi bölümünde çalışan Arş.Gör.Begüm GAMİŞ hocamızın sunumuyla " İşitme Engellilerde Oyun ile Terapi "semineri gerçekleştirilmiştir. 

06 MAY 2019

SADECE ÖĞRENCİ SEMPOZYUMU

Tüm Üsküdar Üniversitesi Odyoloji bölümü öğrencilerinin katılımı ile  4. sınıf öğrencilerimiz " Mezuniyet Projesi " dersi kapsamında hazırlamış oldukları projeleri sundular ve dereceye girenlere ödülleri verildi.

29 NİS 2019

Rehabilitasyon Merkezinde Odyolog Olmak

Odyoloji bölümü 4.sınıf öğrencilerimizin katılımı ve  Yeni Rehber İlke Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışan  Ody. Oğuz Bayraktar’ın sunumuyla  ‘’Rehabilitasyon Merkezinde Odyolog Olmak’’ konulu seminer gerçekleştirildi.                                             

19 MAR 2019

Odyolojik Ekipmanlarda Kalibrasyon

Odyoloji bölümü 4.sınıf öğrencilerimize ve tüm üniversitelerin katılımına açık olarak düzenlenen , Erişçi Elektronik San.Tic. Ltd.Şti  firmasının sahibi Elektronik Mühendisi Sayın Hürol ERİŞÇİ'nin sunumuyla  " Odyolojik Ekipmanlarda Kalibrasyon" konulu seminer gerçekleştirildi.                              

08 MAR 2019

Kulak İzi ve Kulak Kalıbı Semineri

Odyolog.com  , Odyocell ve Üsküdar Üniversitesi SBF Odyoloji bölümünün işbirliğiyle 8-9 Mart 'ta Almanya'dan ülkemize gelen Egger firmasının çalışanları Mark SCHMIDT ve Andreas SCHWER 'in sunumuyla " Kulak İzi ve Kulak Kalıbı Semineri " gerçekleştirildi.Aynı zamanda alaından uzman hocalarımız seminerin ilk günü sunumlarıyla bizlerle beraber oldular. Egger firmasının ülkemizde ilk kez seminer vermesi katılımın yoğun olmasına neden oldu. Tüm detaylarıyla kulak izi alma teknikleri , kulak kalıbı modelleme ve son teknoloji 3D yazıcılar ile kulak kalıbı üretimi gerçekleştirildi.                                                     

12 MAR 2019

"İhale ve Satın Alma Süreçleri" Eğitimi

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve  ERİŞÇİ firmasında çalışan Uzm.Ody.Engin DANİŞMEN ve Ürün Müdürü Mine Tuna 'nın sunumuyla  "İhale ve Satın Alma Süreçleri"  eğitimi gerçekleştirildi.

05 MAR 2019

Koklear İmplant Çalıştayı

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve  Med-El firmasından Uzm.Ody.Muammer GÜLTEKİN ' in sunumuyla " Koklear İmplant  Çalıştayı  "  gerçekleştirildi.

26 ŞUB 2019

ELektrofizyoloji Çalıştayı

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve Erişçi Elektronik firmasında çalışan Uzm.Ody. Engin DANİŞMEN 'in sunumuyla  " Elektrofizyoloji Çalıştayı " gerçekleştirildi.

25 ŞUB 2019

VESTİBÜLER SİSTEM DEĞERLENDİRMESİ VE REHABİLİTASYONDAKİ YENİLİKLER " Semineri

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve Erişçi Elektronik firmasında çalışan Ürün Müdürü Sayın Mine TUNA 'nın sunumuyla  " VESTİBÜLER SİSTEM DEĞERLENDİRMESİ VE  REHABİLİTASYONDAKİ YENİLİKLER " Semineri gerçekleştirildi.

23 ŞUB 2019

" KLİNİKTE LAZIM OLUR "SEMPOZYUMU

Türkiyedeki tüm Odyoloji bölümü öğrencilerine açık olarak düzenlenen "Klinikte Lazım Olur " sempozyumuna alanında uzman değerli hocalarımız katıldı. Hava şartlarının kötü olmasına rağmen sempozyuma ilgi oldukça fazlaydı.

19 ŞUB 2019

Koklear İmplant Çalıştayı

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve  Cochlear firmasından Sayın Mehmet Emre FİDAN , Dr.Ody.Şengül TERLEMEZ ,Uzm.Ody.Merve BAYRİ 'nin sunumu ve Onur CANTİMUR , Banu Gökçe TÜRKER  ve Elif DÖNMEZ'in katılımıyla " Koklear İmplant  Çalıştayı  "  gerçekleştirildi.                                                                      

17 ARA 2018

"Vestibüler Sistem Değerlendirme" Çalıştayı

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve Ear-Technic Firmasında çalışan Ody.Sami AKTAŞ 'ın sunumuyla  "Vestibüler Sistem Değerlendirme" Çalıştayı gerçekleştirildi.                                 

06 ARA 2018

Ses Mühendisliği ve Kariyer

3.sınıf öğrencilerimizin  " İşitme Engellilerde Müzikle Terapi " dersi için ,  dersin sorumlusu Öğr.Yrd. Ody Ayşe Gül ELSHARKAWY  hocamızın davetiyle Ses Mühendisi ,Besteci ,TRT Belgesel kanalında yayınlanan "Sesten Müziğe Belgeselinin yazarı ve sunucusu Sayın Doruk SOMUNKIRAN konuğumuz oldu. Öğrencilerimize "Ses Mühendisliği ve Kariyer " hakkında seminer verdi.

11 ARA 2018

İşitme İmplantları: Adaylık , (Re)Habilitasyon ve Sonuçlar

Odyoloji bölümü 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve  Med-El firmasından Pediatri Klinik Uzmanı ve Uzm.Ody.Julie KOŞANER ' in sunumuyla  " İşitme İmplantları: Adaylık , (Re)Habilitasyon ve Sonuçlar  "  konulu seminer gerçekleştirildi.                                                               

04 ARA 2018

İşitme Engellilerde Müzikle Terapi

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve  Üsküdar Üniversitesi SBF Odyoloji bölümü hocalarımızdan Sayın Odyolog Ayşe Gül ELSHARKAWY 'nin sunumuyla  " İşitme Engellilerde Müzikle Terapi  "  konulu seminer gerçekleştirildi.

27 KAS 2018

Türkiyede Odyoloji ve Odyolojik Cihazlardaki Güncel Gelişmeler

Odyoloji bölümü 4.sınıf öğrencilerimize ve tüm üniversitelerin katılımına açık olarak düzenlenen , Erişçi Elektronik San.Tic. Ltd.Şti  firmasının sahibi Elektronik Mühendisi Sayın Hürol ERİŞÇİ'nin sunumuyla  " Türkiyede Odyoloji ve Odyolojik Cihazlardaki Güncel Gelişmeler " konulu seminer gerçekleştirildi.

20 KAS 2018

İŞİTME CİHAZLARI ÇALIŞTAYI 2

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve  Oticon  Firmasında çalışanOdy.Erdem KAPLAN'ın sunumuyla  " İŞİTME CİHAZLARI ÇALIŞTAYI 2  "  yapıldı.

06 KAS 2018

İŞİTME CİHAZLARI ÇALIŞTAYI 1

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerinin katılımı ve  Sivantos Firmasında çalışan Uzm.Ody.Ahmet OVACIK'ın sunumuyla  " İŞİTME CİHAZLARI ÇALIŞTAYI 1  "  yapıldı.

23 EKI 2018

İşitme Cihazı Teknolojileri

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerine , Meders ve Maxtone firmalarından satış müdürü Mehmet BAKIR ve Uzm.Ody.Muammer GÜLTEKİN 'in sunumuyla  "İşitme Cihazı Teknolojileri "  konulu seminer verildi. 

22 EKI 2018

İşitme Cihazları Firmalarının Odyologlara Bakış Açısı

Odyoloji bölümü 4. sınıf öğrencilerine , Signia Firmasında çalışan  Şenol ÖZER'in sunumuyla  " İşitme Cihazları Firmalarının Odyologlara Bakış Açısı  "  konulu seminer verildi. 

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!