Bağımlılıkla mücadele için toplandılar…

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'nın başkanlığında gerçekleşen “Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu” Toplantısına katıldı. Bağımlılıkla mücadele konusunda 2022'de yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıda Vali Yerlikaya’nın açılış konuşmasının ardından; Prof. Dr. Nevzat Tarhan da sunum gerçekleştirdi.

“Bağımlılıkla Mücadele Toplantısı yoğun katılım ile düzenlendi”

İstanbul Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Hasdal Yerleşkesinde İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın başkanlığında yapılan toplantıya, Vali Yardımcısı Niyazi Erten, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topçu, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü - Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, diğer üniversitelerin rektör ve rektör yardımcıları, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, il müdürleri ve ilgili kurumların temsilcileri katıldı.

Vali Yerlikaya: “En büyük gayemiz uyuşturucu kullanımını sıfıra indirmek, dünyaya örnek olmak”

Bağımlılıkla mücadele konusunda 2022'de yapılacak çalışmaların ele alındığı toplantıda konuşan Vali Yerlikaya, bağımlılıkla mücadelede tüm dünyaya örnek olmak istediklerini aktardı. Yerlikaya, “Birçok mesele gibi uyuşturucu ve madde bağımlılığı da tüm dünyada artık biçim değiştiriyor. Bağımlılık yapan maddelerin sayısının ve çeşidinin artması, bunlara erişimin kolaylaşması, madde kullanımı ve bağımlılıkla mücadelede daha çok tedbir almayı gerektiriyor. Tüm dünyayla birlikte biz de bu sorunlarla yüzleşiyoruz. Uyuşturucu kullanımını sıfıra indirmek, bağımlılıkla mücadelede tüm dünyaya örnek olmak en büyük gayemiz.” ifadelerini kullandı.

Vali Yerlikaya: “Bağımlılıkla Mücadele Vatan Görevidir”

Bağımlılıkla mücadelenin kırmızıçizgileri olduğunu aktaran Vali Yerlikaya, bunun vatani bir görev olduğunun altını çizdi. Yerlikaya; “Bağımlılıkla mücadele; Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle ‘vatan görevidir.’ Her türlü uyarıcı ve uyuşturucu madde kırmızıçizgimiz. Tüm kalbimle inanıyorum ki, toplumu bu tehditten korumak için kurduğumuz Bağımlılıkla Mücadele Koordinasyon Kurulumuz sayesinde; ilimizde bağımlılıkla mücadele konusunda çalışan paydaşlarımızın koordinasyonu daha da artacak, faaliyet ve hedeflerine daha da hızlı ulaşacaklar.” dedi.

“Prof. Dr.  Tarhan bağımlılıkla mücadele konusunda sunum gerçekleştirdi”

Toplantıda Vali Yerlikaya’nın açılış konuşmasının ardından; Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü Tütün ve Madde Bağımlığı ile Mücadele Birimi sunum yaptı.

İl Jandarma Komutanı Tümg. Topçu, İl Emniyet Müdürü Aktaş ve İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Memişoğlu’nun değerlendirme sunumları gerçekleştirdiği toplantı, istişarenin ardından sona erdi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)