Üsküdar Üniversitesi Dumansız Üniversiteler arasında yerini aldı

Dünya Sağlık Örgütü Yöneticisi, Yeşilay Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Toker Ergüder, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı ziyaret etti. Kampüslerde dumansız hava sahası oluşturmak, öğrencileri bilinçlendirerek sigara dumanından korumak amacıyla yürütülen ‘Dumansız Kampüs’ projesi kapsamında Üsküdar Üniversitesine Dumansız Üniversite unvanı verilmesi için çalışmalar başlatıldı. Üsküdar Üniversitesi böylece dumansız bir üniversitesi olma yolunda ilk adımı atmış oldu.

İstanbul’un ilk Dumansız Vakıf Üniversitesi… 

Ülkemizde Sağlık Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen ‘Dumansız Kampüs’ projesine Üsküdar Üniversitesi de dahil oldu.

Dünya Sağlık Örgütü Program Yöneticisi, Yeşilay Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Toker Ergüder, Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı makamında ziyaret etti.

Rektör Danışmanı Halide İncekara ve Genel Sekreter Selçuk Uysaler’in de bulunduğu ziyarette Toker, Tarhan’a Dumansız Üniversitesi tişörtü taktim etti.

Prof. Dr. Toker Ergüder, İstanbul’daki dumansız Üniversitelerinden birinin Üsküdar Üniversitesi olacağını söyledi.

Dumansız Kampüs Neyi Amaçlıyor?

Üniversite kampüslerinde pasif içiciliğin engellenmesi amacıyla uygulanan ‘Dumansız Kampüs’ projesi Genç Yeşilay Topluluğu tarafından geliştiriliyor.

Projenin personel ve öğrencilerde sigara, elektronik sigara ve diğer tüm tütün ürünlerinin kullanılmasında bilinç oluşturarak tüketiminin azaltılması hedefleniyor.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)