“Değişim Benden Başlar” Projesi kapsamında 2. seminer gerçekleştirildi.

Üsküdar Üniversitesi, Üsküdar Kaymakamlığı, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle hayata geçirilen “Değişim Benden Başlar - Sosyal Medya Farkındalığı Projesi” kapsamında ikinci seminer 15 Temmuz Gazileri Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi. Proje koordinatörü Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal öğrencilere bilinçli sosyal medya kullanımı ve medya okuryazarlığına ilişkin önemli paylaşımlarda bulundu. 

Üsküdar’da eğitim gören 1500 lise öğrencisine sosyal medya okuryazarlığı becerisi kazandırılmasının hedeflendiği “Değişim Benden Başlar- Sosyal Medya Farkındalığı Projesi” kapsamında proje ortakları, öğrencilerle buluşmaya devam ediyor.

Proje kapsamında ikinci olarak 15 Temmuz Gazileri Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelindi. Proje koordinatörü Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Üyesi Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal, seminerde Sosyal medya okuryazarlığı ve sosyal medyayı bilinçli kullanmak başlığında önemli paylaşımlarda bulundu.

Kurumsal İletişim Daire Başkanlığı Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Tercih Uzmanı Ertuğrul Tut da seminere eşlik ederek, Ünal ile birlikte öğrencilere bilgi aktarımında bulundu.

Yaklaşık 100 öğrencinin katılım sağladığı programda öğrencilere yönelik kahoot uygulaması üzerinden 8 soruluk bilgi yarışması da düzenlendi.

Birinci olan öğrenciye Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal’ın editörlüğünde çıkan “Sosyal Medya Psikolojisi” kitabı hediye edildi.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)