Yaşam boyu eğitimin önemi Üniversite Mevsimi'nde

Hayat demek yaşam boyu öğrenmek demek. Hafta içi her akşam ekranlara gelen Üniversite Mevsimi, tercih aşamasında olan öğrencilere yeni ufuklar sunuyor. Üniversite Mevsimi’nde bugün yaşam boyu eğitimin önemi ele alınıyor.

Yaşam boyu eğitimin önemi Üniversite Mevsimi'nde

Yaşam boyu eğitim ne demek? İş hayatına yeni başlayacak kişilerin kariyer ve kişisel gelişimlerine yararlı programlar neler? Değişen ve gelişen dünya koşullarında, etkin fırsatlar oluşturmak mümkün mü, nasıl? Prof. Dr. Nevzat Tarhan hepsi ve daha fazlasını ÜLKE TV’de anlatıyor…

Üsküdar Üniversitesi’nden akademisyenlerin katılımıyla gerçekleştirilen “Üniversite Mevsimi” programında bu gece de önemli bir konu ele alınıyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan hayatın her aşamasında önemli bir yer edinen eğitim ve öğretimin önemine dikkat çekiyor.

Yaşam boyu eğitim neyi ifade ediyor?

Kişi kendini geleceğe nasıl hazırlamalı?

Hayatında eğitim ve öğretimini nasıl planlamalı?

Sağlam bir donanım nelere dikkat edilerek gerçekleştirilmeli?

İş hayatına merhaba diyecek kişilerin kariyer ve kişisel gelişimlerinde nelere dikkat etmeli?

Değişen dünya koşullarında, yeni fırsatlar nasıl oluşturulmalı? Hepsi ve daha fazlasını Üsküdar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan Üniversite Mevsimi programında değerlendiriyor.

Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alındığı program hafta içi Çarşamba günleri hariç her gece 23.45’ te ÜLKE TV’ ekranlarında. Program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan da izlenebiliyor.