Üsküdar Üniversitesinden Çocuğun Ruhsal Gelişimine Destek Projesi

Üsküdar Üniversitesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Ayhan Özşahin’in koordinatörlüğünü üstlendiği Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında ‘Çocuğun Sağlıklı Ruhsal Gelişimine Destek’ araştırmasının ilk odak toplantısı gerçekleştirildi. 

Çarşı Yerleşkede yapılan projenin ilk odak toplantısında aile hekimleri ile bir araya gelinerek çocukluk döneminde uygun yaklaşımlarla ilgili politikalar hakkında uzman görüşü alındı.

“İşbirliğimizi sürdürme kararı aldık”

Sahada aktif bir şekilde çalışan deneyimli profesyonel aile hekimleriyle proje çerçevesinde detaylı bir görüşme yaptıklarını belirten Özşahin, “Öncelikle aile hekimlerimizin konuya hâkim olduklarını, işlerini sahiplendiklerini ve profesyonel bir yaklaşım sergilediklerini gözlemlemek bizi mutlu etti. Bizlere aktardıkları saha deneyimleri ve gözlemleri bu projede bize yol gösterici olacak. Bu çalışmanın bundan sonraki süreci içerisinde etkin işbirliğimizi sürdürme kararı aldık’ şeklinde konuştu.

“Nasıl başlarsa öyle gider”

Projenin danışma kurulunda yer alan Üsküdar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar da “Bu projeyi çok önemsiyoruz. ‘Nasıl başlarsa öyle gider’ sloganı ile yola çıktık. 0-3 yaş dönemindeki çocuklara uygun yaklaşımın, gerek bireyin gerekse tüm toplumun ruh sağlığı için çok önemli olduğunu biliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Toplantıda pandemi koşullarına uygun biçimde maske ve sosyal mesafe kuralına uyuldu.

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)