2020 YKS Sınav Yerleri Belli Oldu!

YKS

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yükseköğretim Kurumları Sınavına hazırlanan adayların sınava giriş belgelerini erişime açtı. Üniversiteye hazırlanan, üniversite hayali kuran aday öğrencilerin merakla beklediği YKS sınav giriş belgeleri ne zaman açıklanacak? Sorusu yanıt buldu.

Sınava Giriş Belgeleri Açıklandı

ÖSYM resmi web sitesi üzerinden 27-28 Haziran'da gerçekleştirilecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) adaylarının sınava giriş belgelerini erişime açıldığını ilan etti. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 27 Haziran 2020'de uygulanacak 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 28 Haziran 2020'de uygulanacak 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

YKS

YKS sınav giriş yeri nasıl öğrenilir?  

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgesini, ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr/" internet adresinden TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecek.

YKS

ÖSYM uyardı!

ÖSYM, 2020-YKS’de TYT ve 2. oturum AYT için adayların saat 10.00'dan sonra; YKS 3. oturum YDT için adayların saat 15.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağını uyarısında bulundu. ÖSYM, YKS’de adayların uyması gereken kuralları belirtti. Buna göre; 

ÖSYM’nin resmi web sitesinde yayımladığı duyuruya linkten ulaşabilirsiniz: https://www.osym.gov.tr/TR,19367/2020-yuksekogretim-kurumlari-sinavi-2020-yks-sinava-giris-belgeleri-erisime-acildi-15062020.html
YKS Sınav yeri sorgulama ekranı için: https://ais.osym.gov.tr/
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)