Üsküdarlı öğrenciler en çok “Pozitif Psikoloji” yi okudu!Üsküdar Üniversitesi kütüphanesinin en çok okunan kitapları belli oldu. Tarihten siyasete, edebiyattan tıbba, psikolojiden antropolojiye kadar on binlerce kitabın bulunduğu Üsküdar Üniversitesi kütüphanesine en çok okunan kitap, Üsküdar Üniversitesi yayınlarından çıkan 201 Pozitif Psikoloji Uygulaması oldu.

Üsküdar Üniversitesi kütüphanesinde öğrencilerin en çok okudukları kitaplar listesinin başında Hollandalı Klinik Psikolog ve Uyuşmazlık Çözümü Uzmanı Dr. Fredrike Bannink’in huzurlu ve mutlu yaşamın sırlarını okuyucuları ile paylaştığı 201 Pozitif Psikoloji Uygulaması kitabı yer aldı.Mutluluğu öğretiyor

Üsküdar Üniversitesi Yayınlarının okuyucusuyla buluşturduğu kitap, insan ömrünün, zamanla sınırlı değerli bir sermaye olduğunu hatırlatırken, maksimum fayda sağlama ve yaşamı mutlu geçirmenin yollarını anlatıyor. Kitapla etrafımızdakiler için hissettiğimiz olumlu duyguları derinlemesine düşünerek, en yakınımızdan başlayarak en uzakta bulunan canlılara kadar şefkati yaymanın mutluluğu öğretiliyor.Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği kütüphanede öte yandan en çok okunan diğer ise kitaplar şu şekilde:

- Tarihe Yardımcı Bilimler: Hayvanlardan Tanrılara Sapiens: İnsan türünün kısa bir tarihi / Yuval N. Harari
- Tarih: Yeryüzünün Lanetlileri / Frantz Fanon
- Antropoloji: Kurtlarla Koşan Kadınlar: Vahşi Kadın Arketipine Dair Mit ve Öyküler / Clarissa P. Estes
- Sosyal Bilimler: Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri ve Teknikleri / Aysel Aziz
- Siyaset: Politika Bilimine Giriş / Münci Kapani
- Fen: İnsan Anatomisine Giriş / L. Bikem Süzen
- Edebiyat: Kuyucaklı Yusuf / Sabahattin Ali
- Teknoloji: Fluid mechanics: Fundamentals and applications / Yunus A Çengel, John M. Cimbala
- Tıp: Öğrencileri için Gray’s anatomi / Richard L. Drake
- Psikoloji: 201 pozitif psikoloji uygulaması / Fredrike Bannink

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)