Sosyal Hizmet Bölüm mezunları için kariyer planlaması

Sosyal Hizmet Bölüm mezunları için kariyer planlaması

Üsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneği iş birliği ile hazırlanan Sağlık Bilimler Fakültesi ve İlgili Yüksek Lisans Programları mezunlarına yönelik kariyer çalışmasının 7’si Üsküdar Üniversitesi Çarşı Yerleşkesinde düzenlendi. Kariyer planlama çalışması, Kariyer Merkezi Mezunlar Ofisi Sorumlusu Remziye Çopur ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet bölüm başkanı Doç. Dr. İsmail Barış tarafından gerçekleştirildi.


Sosyal Hizmet Bölüm mezunları için kariyer planlaması 2

Üsküdar Üniversitesi mezunlar derneği ile ilgili bilgi verildi

Etkinliğin giriş konuşmasını kariyer merkezi mezunlar ofisi sorumlusu Remziye Çopur tarafından yapıldı. Çopur, Üsküdar üniversitesi Kariyer Merkezi tarafından mezun öğrenciler için hazırlanan www.usumed.org.tr adresine nasıl kayıt yapılacağı, kayıt sonrası mezunların yararlanabileceği imkanları ve yürüttükleri etkinliklere ilişkin bilgi verdi.


Sosyal Hizmet Bölüm mezunları için kariyer planlaması 3

‘Mesleki anlamda bilincin oluşturulması lazım’

Daha sonra mezun öğrencilerle bir araya gelen Doç. Dr. İsmail Barış, mevcut iş durumu, başvurdukları yerleri ve neler yapabilecekleri hakkında bilgiler verdi. Sosyal hizmetler mesleğinin ne anlama geldiğini çoğu insan tarafından  bilinmemesine değinen Barış, mezunların meslek bilincini oluşturması ve tanıtması gerektiğini söyledi.

Meslek hakkında neler yapılabileceğiyle alakalı tavsiye veren Barış, kendi iş deneyim ve tecrübelerinden yola çıkarak, özel ve devlet dairelerine nasıl başvulması gerektiği ve iş bulmak için kendilerini nasıl geliştirmeleri hakkında mezun öğrencilere öneriler sundu.
Sosyal hizmet mezunu öğrencilerinin soruları ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle Kariyer Planlaması etkinliği sona erdi.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)