Sağlık mezunları kariyer planlama çalışmasında

Sağlık mezunları kariyer planlama çalışmasında

Üsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneği ve Kariyer Merkezi’nin ortak çalışması olan, mezunlara yönelik Kariyer çalışmalarının dördüncüsü Sağlık Yönetimi ve Sağlık Kurumları İşletmeciliği bölümü mezunları için gerçekleştirildi.

Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur, mezunlarla buluştu.

“En büyük zaafım öğrencilerim” vurgusu yapan Sur “Mezun olan öğrencilerinin mezuniyet sonrasında da kendisini istedikleri zaman ziyaret edebileceklerini ve kendilerine her türlü desteği sağlamak için elinden geleni yapacağını belirtti.

Sağlık mezunları kariyer planlama çalışmasında 2

Türkiye’nin şu günlerde içinde bulunduğu ekonomik durumdan ötürü işverenlerin personel ihtiyacı olsa bile işe alımların durdurulduğu söyleyen Sur, “Ama sizler bu durumu lehinize çevirmek için mutlaka farklı bir dil öğrenmek için vakit ayırmaya çalışın. Bu süre zarfında çeşitli gönüllü projelerde, kurs ve seminerlerde yer alabilir, bu sayede network dediğimiz kişisel bağlarınızı kuvvetlendirebilirsiniz” şeklinde konuştu.

Mezunlar Derneği Başkanı Tayfun Gözler ise özellikle yapılması hedeflenen yurtdışı bağlantılı mezunlar dernekleri ile ilgili hedeflerinden bahsetti.
 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)