Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sizler akıncılar gibisiniz”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sizler akıncılar gibisiniz”

Üsküdar Üniversitesi, Mezunlar Derneği ve Kariyer Merkezinin ortak çalışması olan, mezunlara yönelik kariyer planlama çalışmalarının üçüncü etkinliği Ergoterapi mezunları ve birinci sınıflar için gerçekleştirildi.

Güney Yerleşke Duha Beker konferans salonunda gerçekleşen programda Üsküdar Üniversitesi Ergoterapi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevda Asqarova, “Bugün burada hem mezunlar olarak hem de yeni başlayan birinci sınıflar olarak bir aradayız. Mezun olduktan sonra sizler neler yapıyorsunuz, nerelerde çalışıyorsunuz ve deneyimleriniz neler?  Hep beraber bunları konuşalım ve birinci sınıfta olan arkadaşlarımıza da bir yol olalım, onları aydınlatalım istiyorum” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sizler akıncılar gibisiniz” 2

“Mezun öğrencilerimize tek tek ulaştık”

Resmi bir dernek olan Mezunlar Derneği 2015 yılında kurulduğuna dikkat çeken Mezunlar Derneği Başkanı Tayfun Gözler ise şunları söyledi: “2017 yılında genel kurul seçimi olunca ben ve arkadaşlarım seçilerek derneğe kurumsal bir kimlik oluşturmak adına çalışmalara başladık. Mezunlar derneği web sayfasını açtık ardından 7 bin 8 mezun öğrenciyi tek tek aradık; öğrenciler nerede ikamet ediyor, şu an çalışıyorlar mı gibi bilgiler edindik bu bilgiler ışığında etkinlik planlamaları yaparak katılımları kolaylaştırdık.”

"Mezunlar bu kart sayesinde okulun imkânlarından faydalanabilecek"

Mezun kartlarını temin eden tüm mezunların okula giriş çıkışlarını sağlayabileceğine değinen Gözler “Yemekhane,  kütüphane ve diğer imkânlardan faydalanmaya devam edebilecekler. Bunların yanı sıra mezunlar için uluslararası yurt dışı çalışma fırsatları hakkında düşüncelerimiz var. Uluslararası mezunlar derneği oluşturarak mezunlarımızın yurt dışında çalışma imkânına erişmelerini istiyoruz” dedi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sizler akıncılar gibisiniz” 3

“İnsanlığın sizlere ihtiyacı var”

Programın son bölümünde ergoterapi öğrencileriyle bir araya gelen Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Nevzat Tarhan da öğrencilerle kısa süreliğine sohbet etti. Tarhan, “Sizler akıncılar gibisiniz, şimdi ve daha sonra insanlığın sizlere ihtiyacı var. Ergoterapi ihtiyaç olunan bir şey. İyi yerlere geleceksiniz” dedi.

Mezunlar buluşması toplu fotoğraf çekimi ardından sona erdi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Sizler akıncılar gibisiniz” 4


 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)