İletişim Fakültesi mezunları kariyer planlama çalışmasında

İletişim Fakültesi mezunları kariyer planlama çalışmasında


Üsküdar Üniversitesi, Mezunlar Derneği ve Kariyer Merkezinin ortak çalışması olan, mezunlara yönelik kariyer planlama çalışmalarının ikinci etkinliği iletişim fakültesi mezunları için gerçekleştirildi. Güney Yerleşke, İletişim Fakültesi Fuat Sezgin konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğe fakülte mezunları katılım gösterdi.


Etkinliğin açılış konuşmasını Üsküdar Üniversitesi Mezunlar Derneği Başkanı Tayfun Gözler yaptı. Gözler, mezunlar derneğinin kuruluş amacından ve çalışmalarından bahsetti.


İletişim Fakültesi mezunları kariyer planlama çalışmasında 2


Kariyer merkezi mezunlar ofisi sorumlusu Remziye Çopur ise Mezunlar Derneği internet adresi olan www.usumed.org.tr adresine nasıl kayıt yapılacağı, kayıt sonrası mezunların yararlanabileceği imkânlardan bahsetti.

Medya ve İletişim Bölüm Başkanı Doç. Dr. Feride Zeynep Güder ise mezunlara yabancı dil ve diğer konularda donanımlı olmalarını,  deneyimli olmalarını fakat bu deneyimi sadece Türkiye bazında kısıtlamamaları gerektiğini, dünya çapında ulaşabildikleri kadar yere ulaşıp kendilerini geliştirmelerini ve asla pes etmemeleri gerektiğini söyledi.


İletişim Fakültesi mezunları kariyer planlama çalışmasında 4


Sonrasında Dr. Öğr. Üyesi Gül Esra Atalay öğrencilere iş bulmaları konusunda bazı tavsiyelerde bulundu.


“İşin nereden geleceği belli olmuyor”


Mezunlara kendi iş arayış maceralarını da anlatan Atalay, mezunlara asla çekingen olmamaları gerektiğini vurguladı. “Etrafınızdaki herkes iş aradığınızı bilsin, çok fazla yere cv gönderin ve cv'nizde yaratıcı olun” şeklinde konuştu.İletişim Fakültesi mezunları kariyer planlama çalışmasında 5


Kişisel marka olmak


Reklam Tasarımı Bölüm Başkanı Doç. Dr. Dinçer Atlı ise “Kişisel marka olmak” konusunda öğrencilerin kendilerini nasıl markalaştıracağına ve bu markaları nasıl pazarlayabileceklerine dair önerilerde bulundu.


“Birçok şeye ilginiz olsun ama bir konuda uzman olun”


Öğrencilere farklılaşmak, sosyal faaliyetlerde aktif olmak, sosyal medyayı dozunda ve yerinde kullanmak gibi konularda bilgiler veren Atlı “Birçok şeye ilgiliniz şeye olsun ama bir konuda uzman olun” dedi.


Toplu fotoğraf çekiminin ardından etkinlik sona erdi.


İletişim Fakültesi mezunları kariyer planlama çalışmasında 6

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)