Üsküdarlı hemşireler yeminlerini etti

Üsküdarlı hemşireler yeminlerini etti

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik bölümü 2017-2018 eğitim öğretim yılı mezun olan öğrenciler, Çarşı yerleşke Emir Nebi Konferans Salonunda gerçekleşen törenle meslek yeminleri etti.Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törenin ardından bölüm hocalarından Doç. Dr. Sevgi Kızılcı öğrencilere mezun mesajlarını iletti.

Üsküdarlı hemşireler yeminlerini etti 2

“Hemşirelik bilim ve sanattan oluşan bir sağlık disiplinidir”

Hemşireliğin bilim ve sanattan oluşan bir sağlık disiplinin olduğunu belirten Kızılcı, “hemşirelik insanların sağlığını korumak ve geliştirmek için bilimsel bilgiler doğrultusunda yardım etme sanatıdır” şeklinde konuştu.
Kızılcı öğrencilerden mesleği yaparken hemşirelik etik ilkeleri doğrultusunda hemşirelik andını hiç unutmadan her koşulda yerine getirmelerini istedi.

Üsküdarlı hemşireler yeminlerini etti 3

“Asıl üniversite ana-baba ocağıdır”

Aile ocağı eğitiminin önemini vurgulayan Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haydar Sur “asıl üniversite ana baba ocağıdır. Tek başına üniversite yetmez. Diplomalı birçok cahil nesil var. Biz diplomalı ve cahil olmayan bir nesil yetiştirdiğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Üsküdarlı hemşireler yeminlerini etti 4

“En faydalı insan insanlara en faydalı olandır”

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Zelka da her sonun bir başlangıç olduğunu vurguladı. Zelka şöyle konuştu: “Siz güzel bir başlangıç yapacaksınız. Çok güzel şeyler yapacaksınız. İnsanlara faydalı olma noktasında pek az kişiye nasip olan hizmetleri yapma imkânı bulacaksınız. Biz biliyoruz ki en hayırlı insan, insanlara en faydalı olanlardır.”

Doç. Dr. Sevgi Kızılcık’ın öğrencilere hemşirelik andını okutmasının ardından öğrenciler keplerini havaya attı.

Mezun hemşireler mesleki yeminlerinin ardından Ülker Sports Arena’da gerçekleştirilen görkemli mezuniyet törende de sahne aldı.

Öğrenciler ailelerinin huzurunda aldıkları diplomalarının ardından keplerini bir kez de burada fırlattı.

Üsküdarlı hemşireler yeminlerini etti 5

09.07.2018 11:51

 

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş: