Aday Üsküdar | Üniversitemizle ilgili tüm merak ettiklerin için uskudar.edu.tr/aday
360 sanal tur

Felsefe FEDEK Akreditasyonu

FEDEK akreditasyonu nedir, neden önemlidir?

Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakülteleri bölümlerinde eğitim-öğretim, bilimsel araştırma ve topluma hizmeti ilerletmek amacıyla çalışmalarını yürütmektedir.

FEDEK, farklı disiplinlerdeki öğretim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak, Türkiye’de fen-edebiyat öğretiminin kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yürütmektedir. FEDEK, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından ulusal bir kalite güvence kuruluşu olarak tanınmaktadır.

Güvenilirlik ve şeffaflık ilkesi önemli

Üniversite eğitiminin nitelikli, şeffaf ve güvenilir olması Bologna süreci açısından büyük önem taşımaktadır. Eğitim öğretim boyunca sunulan programların ve araştırma çalışmalarının bağımsız bir kuruluş tarafından düzenli olarak değerlendirilmeye alınması Üniversitelerin kendini geliştirmesine katkı sağlamaktadır.

Üsküdar Üniversitesi FEDEK akreditasyonu aldı

FEDEK tarafından genel değerlendirmesi yapılan Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi'nden 3 lisans programına akreditasyon verildi.

Felsefe 

Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK), Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Felsefe lisans programına 2018-2020 yılları arasında geçerli olmak üzere akreditasyon vermişti. 

Yapılan güncelleme değerlendirmesi sonucunda da 2021 tarihinden itibaren Felsefe programına 3 yıl süreyle akreditasyon verilmiştir.

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!