Öğr.Gör. Tolga KAYASU

İF/ Reklamcılık

tolga.kayasuuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Kısa Özgeçmiş

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık lisans mezunu olmasının yanı sıra MBA tezli yüksek lisansını da Bahçeşehir Üniversitesi’nde yapmıştır. Şu anda da Beykoz Üniversitesi’nde Uluslararası Pazarlama Alanında ve Üsküdar Üniversitesinde Reklamcılık alanında ders vermektedir.
Ulusal ve uluslararası birçok reklam ajansından çalıştıktan sonra en son reklam ajansı kariyerini Ogilvy’de tamamlamıştır. Daha sonrasında işin marka tarafına geçerek sağlık kuruluşlarında ve en son Brandium AVM’de pazarlama departmanlarında görev almıştır. 
Brandium AVM’de iken sektördeki AVM ve Perakende alanında uzmanlaşmış bir ajansın olmadığını fark ederek Türkiye’deki ilk AVM uzmanlığına sahip tam hizmet ajansı Koperatiff’i kurmuştur.
Koperatiff bünyesinde AVM , Sağlık ve Turizm alanlarında müşterilerine tam hizmet alanında hizmet vermeye halen devam etmektedirler. Bunun da yanında Koperatiff , 2020 yılında yurtdışına da açılarak Karadağ ( Montenegro ) da şubesini açmıştır. 2021 yılında ise Azerbeycan Bakü’de diğer şubesini açmıştır.

Devamı