Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Öğr.Gör. Serdar KARAGÖZ

İnsan Kaynakları Direktörü / Öğretim Görevlisi / SATUMER Müdürü / YÖK Kalite Değerlendiricisi

serdar.karagozuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

Öğr. Gör. Serdar Karagöz Amasya’da doğdu. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Lisans programından fakülte birincisi olarak mezun oldu. Marmara Üniversitesi’inde Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak Sağlık Yönetimi Bilim Uzmanı unvanını aldı. Halen Üsküdar Üniversitesi Sağlık Yönetimi ABD’da Doktora eğitimine devam etmektedir. Yaklaşık 3 yıl Florence Nightingale Hastanesinde Kalite ve Akreditasyon Uzmanı olarak çalıştıktan sonra çalışma hayatına Türkiye Kızılay Derneği’nde devam etti.

Türkiye genelinde yaklaşık 55 Kan Bankasının ve tıbbi laboratuvarın yönetim sistemi kurma ve akreditasyon çalışmalarını koordine etti ve denetledi. 100’ü aşkın iç denetçi yetiştirdi. 2006 yılında uluslararası denetçilik sertifikasını alan Karagöz ISO 9001 Baş Denetçisi olarak Türkiye genelinde birçok hastanenin ve laboratuvarın tıbbi ve yönetim süreçlerini denetledi ve sertifikasyon çalışmalarını sürdürdü. 2017 Yılı’nda Yüksek Öğretim Kalite Kurulu (YÖK) tarafından Kalite Değerlendiricisi olarak atandı.  

Joint Commission International (JCI) Hastane ve Tıbbi Laboratuvar akreditasyonu, Yüksek Öğretim Kurumları Kalite Değerlendirmesi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 15189 Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonu, Sağlık Kuruluşlarında yönetim sistemi kurma, koordine etme ve denetleme konularında uzmanlaştı.

Öğr.Gör.Serdar Karagöz, 2009 Yılından beri NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Kalite ve İnsan Kaynakları Direktörü ve Üsküdar Üniversitesi İnsan Kaynakları Direktörü görevlerine ek olarak Üsküdar Üniversitesi’nde yarı zamanlı Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

Aynı zamanda external baş denetçi olarak yarı zamanlı hastane yönetim sistemi denetimlerine ve Yüksek Öğretim Kurumları kalite denetimlerine devam etmektedir.
Öğr.Gör.Serdar Karagöz ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.

Çalışma Alanları:
Yüksek Öğretim Kurumları Kalite Değerlendiriciliği, Joint Commission International (JCI) Hastane ve Tıbbi Laboratuvar akreditasyonu, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 15189 Tıbbi Laboratuvar Akreditasyonu, İnsan Kaynakları Yönetimi, Tıbbi ve Yönetsel Süreç Performansı Yönetimi, Hastane Yönetimi.