Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Dr.Öğr. Üyesi Savaş DEDEOĞLU

Tıp Fakültesi - Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD

savas.dedeogluuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

1967 yılında Muş’ ta doğdu, 1984 İstanbul Kabataş Erkek Lisesi mezunudur, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini bitirdi. 1991-1995 yılları arasında SSK Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ihtisasını bitirdi.

1997 yılında İstanbul Üniversitesi Haseki Kardiyoloji Enstitüsünde Çocuk Kardiyolojisi yan dal ihtisasına başladı ve 2000 yılında ihtisası tamamlayarak SSK Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Çocuk Kardiyolojisi Uzmanı olarak göreve döndü.

2012 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Çocuk Kardiyolojisi Bilim Dalında yardımcı doçent kadrosu ile öğretim üyeliğine başladı. Tıp Fakültesi Dersleri yanı sıra görevlendirme ile Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi SHMYO Perfüzyon Teknikleri bölümünde ders verdi.

2014 Ocak ayından bu yana Üsküdar Üniversitesi SHMYO Perfüzyon Teknikleri programında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.2 tez çalışması, yurtiçi ve yurtdışı yayınlanmış çeşitli yayınları mevcuttur. Birçok bilimsel toplantı ve kongrelere katılmıştır. İngilizce bilmektedir.