1989’da Edirne’de doğdu. 2007 yılında Tekirdağ Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümünden birincilikle mezun oldu. Lisans eğitimini 2011 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Anabilim Dalı’nda bitirmiştir. Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini sırasıyla 2018 ve 2022 yıllarında Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır.