Facebook Pixel Code

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Prof.Dr. Mehmet Kerem CANBORA

Tıp Fakültesi / Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı

mehmetkerem.canborauskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış ve 1987 yılında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girmeye hak kazanmıştır. 1994 yılında mezun olarak ‘‘Tıp Doktoru’’ ünvanını almıştır.

Mezuniyet sonrası 1,5 yıl süre ile Ordu ve Aydın illerinde aile hekimliği hizmeti yapmıştır. 1997 yılında Haydarpaşa Numune E.A Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde uzmanlık öğrencisi (ihtisas) olarak çalışmaya başlamıştır. Uzmanlık eğitimi sırasında Uzunköprü Gm.Hiz.Brl’de askerlik hizmetini tamamlamış ve 2001 yılında ‘‘Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı’’ olmuştur. 2002-2003 yılları arasında Düzce’de ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapmıştır. 2003 yılında Haydarpaşa Numune E.A Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğinde başasistan olarak çalışmaya başlamış olan Prof.Dr. M.Kerem Canbora 2004-2005 yılları arasında A.B.D Harvard Medical School, Massachusets General Hospital, Shoulder Service‘de dünyanın sayılı omuz cerrahlarından Prof. Dr. Jon JP Warner’ın yanında omuz artroskopi-artroplasti cerrahisi observer fellowship programına dahil olmuştur.

Yurt içi ve yurt dışı aktif çalışmaları sonrası  29. ocak. 2014 tarihinde ‘‘Ortopedi ve Travmatoloji Doçenti’’ olmaya hak kazanmıştır.

Prof.Dr. M.Kerem Canbora’nın halen 7 ulusal kitap bölümü yazarlığının yanında 2016 yılında Springer Yayınevi tarafından basılan ve tıp fakültelerinde  temel bilimler başvuru kitabı olarak önerilen “Fracture Healing” isimli İngilizce kitabın bölüm yazarlarındandır.

Prof.Dr. M.Kerem Canbora çok sayıda uluslararası ve ulusal indeksli dergide hakemlik yapmaktadır.

Prof.Dr. M.Kerem Canbora’nın yabancı dili İngilizce’dir. ÜDS (2002 Aralık) yabancı dil puanı 75, YÖKDİL (2018 Eylül) yabancı dil puanı  88’dir

 

    Yurt dışı hakemli dergilerde 22  yayını, uluslarası kongerlerde sunulmuş 16 sözel bildirisi, ulusal  hakemli dergilerde 10 yayını, çok sayıda ulusal ve ulusal hakemli dergi hakemlikleri, kurs eğitmenlikleri ve kongre moderatörlükleri ile mesleki ve akademik faaliyetlerini sürdürmektedir.

Prof.Dr. M. Kerem Canbora evlidir ve bir çocuk sahibidir.