Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Prof.Dr. Kenan KESKİN

Tıp Fakültesi / Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı

kenan.keskinuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

1958 yılında Niksar/Tokat’ta doğdu. İlk okul 5. Sınıfa kadar burada okudu. İlk ve ortaokulu İzmir’de bitirdikten sonra İzmir Atatürk Lisesi’ni devlet parasız yatılı olarak kazandı ve 1975 yılında mezun oldu. 1975-1981 yılları arasında, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesinde askeri öğrenci olarak öğrenim gördü. 1981 yılında Tabip Teğmen olarak mezun olduktan sonra Türk silahlı kuvvetlerinin çeşitli birimlerinde görev yaptı. 1984-1988 yılları arasında GATA ‘da uzmanlık eğitimini tamamlayarak Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı oldu, 1990 yılında yardımcı Doçent, 1994 yılında da Doçent oldu. 1997 yılında görev yapmakta olduğu GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinden emekli oldu.

2006 yılında Beykent üniversitesinde Hastane ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği Yüksek Lisans eğitimini tamamlayarak bu bölümden mezun olmuştur. Kan bankacılığı eğitici ve denetici sertifikaları ve ayrıca İş sağlığı ve Güvenliği ve İşyeri Hekimliği Eğitici Sertifikasına sahiptir.

Emekli olduktan sonra çeşitli özel sağlık kuruluşlarında görevler yaptı, son 13 yıldır Memorial Hastanesinde göreve devam ediyor. Halen bu grubun Laboratuvar Koordinatörü olarak görevini sürdürürken 2014 Aralık ayında Üsküdar Üniversitesi’ndeki Profesör Kadrosuna atanmış ve bu göreve devam etmektedir.

Ulusal ve Uluslararası dergilerde yayınlanmış, 100’e yakın yayın ve bildirileri vardır. Evli ve üç çocuk babası olan Kenan Keskin, İngilizce ve Arapça bilmektedir.