Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Arş.Gör. Hazal AYAS

İTBF / Psikoloji (İngilizce)

hazal.mogulkocuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

1986 yılında İstanbul’da doğdu. Fahrettin Kerim Gökay Anadolu Lisesi’nden 2004 yılında mezun olmuştur. 2009 yılında Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü bitirmiştir. Erasmus programı kapsamında 6 aylık dönem boyunca Universita Degli Studi Di Torino (İtalya) da eğitimine devam etmiştir.

Lisans eğitimi sırasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği’de stajlar yapmıştır. Mezun olduğu yıl Uludağ Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programına başlamıştır. Bu programdan mezun olarak Klinik Psikolog ünvanına sahip olmuştur. Yüksek lisans eğitimi sırasında Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği ve Çekirge Devlet Hastanesi Psikiyatri Kliniği’nde klinik stajı ve süpervizyonunu tamamlamıştır.

Yüksek lisans eğitimi sırasında yarı zamanlı rehabilitasyon merkezi ve sağlık hizmetleri birimlerinde çalışmıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sürecinde Ulusal ve Uluslarası psikoloji kongrelerine katılımcı, sözel bildiri ve poster sunumlarıyla katılmıştır.

2012 yılından bu yana Üsküdar Üniversitesi İ.T.B.F İngilizce Psikoloji Bölümü’nde Araştırma Görevlisi kadrosunda yer almaktadır. Akademik ilgi alanları arasında psikodrama, spor psikolojisi, sanat terapisi, travma ve travma sonrası gelişim yer almaktadır. 

Halen Marmara Üniversitesi Spor Yönetim Bilimleri Anabilim Dalında Spor Psikolojisi Doktora Programına devam etmektedir..