Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Dr.Öğr. Üyesi Ebru SİDAR

SBF / Ergoterapi

ebru.sidaruskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Ebru Sidar İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünden mezun olmuştur. Duyusal Akademi'nin kurucusudur.

İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Duyu Bütünleme Terapisi ( Sensory Integration Therapy)' nin temelini atan Occupational Therapist-Dr. A. Jean Ayres tarafından içeriği hazırlanmış ve ekibi tarafından verilmekte olan, duyu bütünleme terapisi eğitimini Amerika’da University of Southern California da tamamlamıştır ve bütün dünyada duyu bütünleme terapisi uygulayabilmek için aranan bir sertifika olan USC-WPS Sensory Integration Certificate'e sahip Türkiyedeki ilk ve tek terapisttir. (USC/WPS Sensory Integration Certification #3960)

Çocuk gelişimi sırasında çocukları iletişimsel, davranışsal, fiziksel ve duygusal her farklı alanda eksik olan tüm yönleri ile destekleyebilmek adına; Stanley Greanspan tarafından geliştirilmiş olan DIR Floortime eğitimlerini alarak iletişim ve oyun becerileri alanında desteklemekte, aynı zamanda tüm dünyada davranış ve bilişsel becerileri geliştirmek için kullanılmakta olan ABA eğitimini Amerika’lı uzmanlardan alarak davranış ve bilişsel eksikleri giderme çalışmalarına devam etmektedir.

Fiziksel problemi olan çocuklar için yaygın olarak kullanılan Bobath Therapy ( Bobath Basic) eğitimini 2008 yılında Alman eğitimcilerden (Heidi Steinbeck) almıştır.

Down Sendromu Derneği Down Türkiye'nin danışman uzmanları arasındadır: (http://downturkiye.com/danisman-kadromuz)