Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Öğr.Gör. Çisem UZUN

İF / Tüm Bölümler

cisem.uzunuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

1978 yılında Antalya’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Uşak ve Antalya’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Psikoloji alanında İstanbul Maltepe ve İstanbul Arel Üniversitelerinde tamamladı. Yüksek Lisans mezunudur. Üsküdar Üniversitesi’nde Psikoloji alanında doktorası yapmaktadır.

Yüksek Lisans tezi olarak “Ailesi Boşanmış ve Boşanmamış Çocukların Depresyon ve Sosyal Becerilerinin Değerlendirilmesi” üzerine çalıştı.

Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi, Kabul ve Kararlılık Terapisi, Gestalt Terapi, Psikodrama, NLP, Aile Danışmanlığı aldığı eğitimlerden bazılarıdır.
“Oyunadıkça – Çocuğumun Psikoloğu Oluyorum” kitabını yazarak kendisine en büyük hayallerinden biri olan “yazar” ünvanını kattı. Ekim 2016’da Çizgi yayınlarından yayınlanmıştır. Ayrıca Çekmeköy2023 Dergisi’nde yazmaktadır.
Misyonu; bireylerin kendi değerlerinin farkına varmasına yardım etmektir. Çünkü bireyin kendine olan inancı en kıymetli değeridir. Bu nedenle psikolojik danışmanlığı ve eğitmenliği mesleği olarak değil, yaşam biçimi olarak benimsemektedir.
2019-2020 Akademik eğitim döneminde Sosyal Psikoloji, Aile danışmanlığı ve Profesyonel Koçlukta Temel Yetkinlikler derslerini vermektedir.