Prof. Dr. Ali Pekcan DEMİRÖZ, 1975 yılında İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1983 yılında GATA Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı’nda Uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. 1990 yılında ise Klinik Bakteriyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı’nda Doçentlik unvanını kazanmıştır. Prof. Dr. Ali Pekcan DEMİRÖZ, Tıp Fakültesi (İngilizce) Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı’nda Öğretim Üyesi olarak görev yapmaktadır.