Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Öğr.Gör. Ali Orhan KARACIĞAN

SBF / Sağlık Yönetimi / Hemşirelik

aliorhan.karaciganuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Ali Orhan Karaciğan 1954 yılında Konya’da doğdu. Orta ve Lise öğrenimini  Konya Maarif Koleji’nde tamamladıktan sonra, Yıldız Üniversitesi girdi ve 1979 yılında Makine Mühendisi olarak mezun oldu.

1980- 2011 yılları arasında çalıştığı  firmalarda, Erka Balata San ve Tic. A.Ş.’de fren ve debriyaj  balata üretim bölümünde Üretim Şefi, Alarko A.Ş.’de sabit yangın alarm/söndürme sistemleri, hastane ve ilaç fabrikalarında kullanılan temiz oda ve endüstriyel hava filtreleri pazarlaması / kurulumundan sorumlu Satış Müdürü, Sertler Örme San. Ve Tic. Aş.’de  Genel Md.Yard. , Bebek Bezi ve Hijyenik ürünler üretimi yapan Ovisan A.Ş.’de Teknik Direktör , Türkiye’nin en büyük  üç dökümhanesinden biri olan,pik-sfero döküm üretimi/ihracatı yapan Demisaş A.Ş.’de Satınalma Müdürü olarak görev yaptı  ve 2011 Ağustos ayında ayrılarak çeşitli firmalarda danışmanlık yapmaya başladı.

İyi derecede İngilizce bilen Karaciğan,    İşletme İktisadı Enstitüsü, MESS,İTO,İSO,IBM,İMMİB ve İş Bankası’nın düzenlemiş     olduğu ; Pazarlama ve Satış Teknikleri, Satınalma Faaliyetlerinde Yeni Yaklaşımlar, İthalat Mevzuatı, REACH mevzuatı ve sektörel yaklaşımlar, Satış bütçesinin hazırlanması ve revizyonu teknikleri, SAP kurulum eğitimleri, 1983 ve 1985 senesinde Hollanda’da  Temiz Oda Uygulamaları ile Endüstriyel Toz Toplama Sistemleri hakkında teknik eğitim,1984  yılında Almanya’da Sabit Yangın Alarm/Söndürme Sistemleri hakkında teknik eğitimlere katıldı.