Aşı koruyucudur

aşı koruyucudur

Değerli öğrencilerimiz;

Sizlerin de bildiği gibi 2 yıla yakın süredir Covid-19 ile mücadelemiz devam ediyor. Hepimiz, çok önemli dersler çıkaracağımız bir pandeminin şahitleri olduk. Küresel ölçekte hayatları adeta altüst eden virüs nedeniyle bazılarımız sevdiklerini kaybetti. Öncelikle şu anda aramızda olmayan yakınlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.

Diğer taraftan bilimin ışığında geliştirilen, uygulamaya başlandığı günden itibaren hastalığı kontrol altına almamıza bizleri adım adım yaklaştıran aşı çalışmaları ve aşılama programları yüz güldürücü bir şekilde devam ediyor. Ülkemizde de aşılamanın hız kazanmasıyla birlikte vaka sayılarında her geçen gün düşüş gözleniyor. Biliyoruz ki en sıkıntılı günleri geride bıraktık. Kademeli olarak gevşeyen kısıtlamalarımızla beraber ve aşılama programımızla artık umutla ileriye bakıp eski günlerimize doğru ilerliyoruz.

Sevgili öğrencilerimiz;

Sizleri çok özledik. Koridorlarda, dersliklerde, laboratuvarlarda, bahçe ve teraslarımızda, yemekhanelerimizde bir arada olacağımız günleri heyecanla bekliyoruz.

Yine eskisi gibi hocalarınızla ve arkadaşlarınızla üniversiteli olmanın tadını çıkaracağınız günler ancak hali hazırda devam eden aşılama programına riayet edilmesiyle mümkün görünüyor.

Bu süreçte sizlerin de Sağlık Bakanlığımızın çağrılarına uyarak hem kendinizi ve sevdiklerinizi hem de çevrenizdeki diğer insanları koruyabilmeniz amacıyla aşı olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğer hala aşı olmadıysanız lütfen size sunulan aşı imkânlarını değerlendirin.

Yeni akademik yılımızı mesafelerle değil, zor günleri geride bıraktığımız, derin bir oh çektiğimiz, dostlarımızın sevgisini yanı başımızda hissettiğimiz güzel anlarla, alkışlarla karşılayalım.

Unutmayın: #Aşıkoruyucudur

Sağlıkla ve sevgiyle kalın.

Üsküdar Üniversitesi Senatosu