Facebook Pixel Code

Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde

İletişim alanında çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, Üsküdar Üniversitesi kadrosuna katıldı. Prof. Dr. Rigel, İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapacak.

İletişim alanında çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk tematik üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi’nin kadrosuna katıldı. Prof. Dr. Nurdoğan Rigel İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümünde öğretim üyesi olarak görev yapacak.

Nurdoğan Rigel kimdir?

Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeProf. Dr. Nurdoğan Rigel 1961 yılında doğdu. 1982 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Yine aynı üniversitede Gazetecilik Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlayan Prof.Dr. Rigel, 1988’de İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Anabilim Dalı’nda doktorasını tamamladı.

Prof. Dr. Nurdoğan Rigel, 2007 yılında profesör unvanı aldı. Akademik temel alanı; Sosyal, Beşeri ve İdari Bilimler Temel Alanı Bilim, gazetecilik, medya araştırmaları ve kitle iletişimi üzerine olan Prof. Dr. Rigel, İletişim Araştırmaları (İLAD) ve Gazeteciler Cemiyeti üyesidir.