Kemal AYDINALP 1930

Kemal AYDINALP
Prof.Dr.Kemal Aydınalp Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Harp Okulu Alayı tabipliği sırasında Ankara Üniversitesi Psikiyatri Kliniği'nde bir buçuk yıl fahri asistan olarak eğitim gördü. 1959-1962 yılları arasında Gülhane Askeri Tıp Akademisi Psikiyatri Kliniğinde asistanlığını tamamlayarak uzman oldu. Aynı klinikte, 1963 yılından emekli olduğu 1988 yılına kadar başasistan, müşavir uzman, doçent, profesör ve anabilimdalı başkanı olarak çalıştı.
 
1967 yılında doçent olduktan sonra, 1968-1969 yıllarında Londra'daki Maudsley Psikiyatri Enstitüsü'nde klinik asistan olarak genel ve çocuk psikiyatrisi üzerinde eğitim gördü. Yurda döndükten sonra GATA Psikiyatri Kliniği'nde Çocuk Psikiyatrisi Polikliniğini kurarak çocuk psikiyatrisi üzerine eğitim ve çalışmalarını yoğunlaştırdı.
 
Prof. Dr. Mualla Öztürk'ün öncülüğünde kurdukları ve gelenek haline getirdikleri, Çocuk Psikiyatrisi Seminerleri, Ankara'da ve Türkiye'de çocuk psikiyatrisinin gelişiminde ve uluslararası değerli akademisyenlerin yetişmesinde büyük rol oynadı. 1973 yılında Çocuk Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu. Prof. Dr. Kemal Aydınalp,1972 tarihinde açtığı muayenehanesinde çalışmaya devam etmektedir.