Müdür'ün Mesajı

Bildiğiniz gibi, bir ülkenin gelişmişlik düzeyine üniversitelerin katkısı yadsınamaz. Bu temelleri üniversitelerde lisans ve lisansüstü eğitimler sağlar.

Lisansüstü eğitim, yüksek lisans ve doktora programları ile yürütülür. Yüksek lisans; öğrenciye bilimsel araştırma yapabilme, bilgiye erişme, bilgiyi değerlendirme ve yorumlama yeteneği kazandırır. Doktora ise, öğrencinin bağımsız araştırma yapabilmesi,  konusuyla ilgili analiz, sentez yapabilmesi, bilimsel olarak alana yeni bakış açısı katabilmesi yeteneklerini kazandırır. Doktoradaki felsefe yapma yetisi (Ph.D.) alanıyla ilgili vizyon geliştirmeyi  içerir. Bu felsefe doğrultusunda Sağlık Bilimleri Enstitüsü,  2011 yılında kurulmuş olup, ilk olarak 2012-2013 eğitim-öğretim yılında öğrenci kabulüne başlamıştır.

Genç bir Enstitü olarak, Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyemizde;

- Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı

- Hemşirelik Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programları

- İş Sağlığı ve Güvenliği Yüksek Lisans Programı

- Nörobilim Yüksek Lisans Programı

- Sosyal Hizmet Yüksek Lisans Programı

- Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı

- Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon Yüksek Lisans Programı

- Çocuk Gelişimi Yüksek Lisans Programı

- Dil ve Konuşma Terapisi Yüksek Lisans Programı

- Hemşirelik Doktora Programı

- Sağlık Yönetimi Doktora Programı

- Dil ve Konuşma Bozuklukları Doktora Programı

- Moleküler Nörobilim Doktora Programı

bulunmakta olup, ülkemizin ihtiyacı olan yeni alanlarda da açılacak lisansüstü program çalışmaları devam etmektedir.

Sağlık Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki öğrencilerimizin sadece Türkiye’de değil, anlaşmalı olduğumuz yurt dışı üniversiteler bünyesinde de eğitim alma şansları vardır. Türkiye’de başlayan Yüksek Lisans ve Doktora eğitiminizi;  farklı ülkelerdeki kampüs ve akademik merkezlerde sürdürebilirsiniz. Ayrıca Türkiye’nin ilk ve tek nöropsikiyatri hastanesi olan NP İstanbul Nöropsikiyatri Hastanesinde  istihdam imkânı bulabilirsiniz.

Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü olarak alanınızda en yetkin öğretim elemanları ile sizi buluşturmayı hedefleyen programlarımızdan birinde yer almanız bizleri memnun edecektir.

Sizleri Üsküdar Üniversiteli olma onurunu yaşamaya davet ediyorum.

Prof. Dr. Nilgün SARP

Enstitü Müdürü