Üsküdar Üniversitesi

Değerli Meslektaşlarımız ve Öğrencilerimiz,


Üsküdar Üniversitesi olarak ‘politik psikoloji’nin ülkemizde yaygınlaşması ve tanınması adına çeşitli çalışmalar yürütmekteyiz. Bu doğrultuda politik psikoloji sempozyumlarımızın ilkini Oxford Universitesi-Üsküdar Üniversitesi işbirliğiyle düzenliyoruz.

 

 

I. Politik Psikoloji Sempozyumunu 4-5 Mayıs 2019 tarihlerinde İstanbul’da Üsküdar Üniversitesi Merkez Kampüste gerçekleştireceğiz.

 

Sempozyumumuzun bu yılki temasını “Psychology of Chaos, Complexity and Cooperation in Post-Truth World” / “Hakikat-Sonrası Dünyada Kaos, Karmaşa ve İşbirliğinin Psikolojisi” olarak belirledik. 

 

Politik psikoloji alanına katkıda bulunmuş, yurt içinden ve yurt dışından önemli bilim insanlarının katılacağı sempozyumumuzda, bu alanda çalışmalar yürüten araştırmacı ve uygulayıcılar, öğrenciler ve ilgililer için bilimsel ve sosyal bir ortam oluşturmayı amaçlıyoruz. 

 

Sempozyumumuz tüm üniversite öğrencilerinin ve ilgililerin katılımına açıktır. Oxford Üniversitesi'nden gelen konuklarımızın konuşmaları dışında sempozyumumuzun dili Türkçe olacak ve İngilizce konuşmalar için çeviri yapılacaktır.

 

Sempozyuma katılanlara iki üniversite adına ortak bir katılım belgesi verilecektir.

 

Sempozyumumuzun ülkemizin ve dünyamızın esenlik ve barışına katkılarda bulunması dileğiyle, sizleri ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.
Prof. Dr. Deniz Ülke ARIBOĞAN

Üsküdar Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Dekanı

Politik Psikoloji Uygulama ve Araştırmaları Merkezi Müdürü
Not: Kongremizle ilgili gelişmeleri Üniversitemizin twitter hesabından  takip edebilirsiniz

 

 

Ana Konuşmacılar

LORD John Alderdice (University of Oxford, Professor)


"Chaos, Complexity, and Cooperation"

Prof. Dr. Nevzat Tarhan (Üsküdar Üniversitesi - Rektör)"Sosyal Şizofreniden Toplumsal Empatiye"

Konuşmacılar

Prof. Dr. Abdülkadir Çevik  (Ankara Üniversitesi Emekli Öğretim Üyesi)"Bireysel Bütünlük ve Barışıklıktan Toplumsal Bütünlük ve Barışa Giden Süreç"

Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan

(Üsküdar Üniversitesi / İTBF - Dekan / Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler)"Psikopolitik Analizin Doğası / Kapanış Konuşması"

Prof. Dr. Sinan Canan (Üsküdar Üniversitesi, Psikoloji)"Biyolojiden Siyasete, İnsan Neden Böyle?"

Eva Grosman

(University of Oxford, CEO Centre for Democracy and Peace Building and Research Associate)"Building Capacity for Resilience and Political Transitions"

Doç.Dr. Tayfun Doğan (Üsküdar Üniversitesi, Psikoloji)"Hayatı Anlamlı Kılma Çabası ve Psikopolitik Yansımaları"

Doç.Dr. F. Gökben Hızlı Sayar, (Üsküdar Üniversitesi, Psikoloji)"Türkiye’nin Duygu Haritası"

Dr.Öğr. Üyesi Hüseyin Ünübol (Üsküdar Üniversitesi,  Psikoloji)"Türkiye’nin Duygu Haritası"

Ayça Ferda Kansu (Üsküdar Üniversitesi Politik Psikoloji Merkezi Müdür Yardımcısı)"Disiplinlerarası Bir Alan Olarak Politik Psikoloji"

 

 

Önemli Tarihler