Aday Üsküdar | Dünyayı Değiştirmeye Var mısın? uskudar.edu.tr/aday

24 Kare Animasyon Dergisi ve web sitesi yayında

  • Anasayfa
  • 24 Kare Animasyon Dergisi ve web sitesi yayında

Etkinlik Bilgileri
Başlangıç Tarihi : 31 Mart 2022, 19:23:00 - 21:30:00

24 KARE ANİMASYON DERGİSİ VE WEB SİTESİ YAYINDA!

Çizgi Film ve Animasyon Bölümü öğrencilerinin hazırladığı 24 Kare Animasyon Dergisi ilk sayısıyla yayında!

Derginin yanı sıra dergideki içeriklerin yayımlanacağı ve hem öğrenci portfolyolarının hem de öğrenci sergilerinin paylaşılacağı 24 Kare web sitesi de çevrim içi ortamdaki yerini almış durumda.

Bölüm öğrencilerinin ciddi emekleri ile oluşturulan derginin ve web sitesinin nihai amacını çalışmalarda aktif şekilde yer alan birinci sınıf öğrencisi Ece Yarar’ın kaleminden okuyalım.

Sessiz geçen gecelerde yalnız kaldığımızda düşünüyoruz. "Ben kimim? Nasıl bir hayat yaşamak istiyorum?" Ama hiçbir zaman kim olduğumuza ve nasıl bir hayat yaşamak istediğimiz sorusuna net bir cevap bulamıyoruz.

Her bir cevap bir sonraki gecede saklı oluyor çünkü. Etraftan gelen ve beynimizi uyaran birtakım görüntülerle, seslerle birlikte günler daha da hızlı geçiyor. Bazen de kim olduğumuzu düşünmekten kaçmak için bir animasyon izlemeye başlıyoruz. Böylece bir animasyon karakterinin hayatı, hayatımız oluveriyor.

Kendimizi o anın akışına kaptırıyoruz. Sanki zaman durmuş gibi ama bazen de o animasyonun ruhunu hissediyoruz ve ben kimim sorusuna bir cevap daha buluyoruz.

Animasyonun sihrini bizim için elle çizilmiş ve dijitalle birleşmiş resimlerin arka arkaya hızlı bir şekilde gösterilip müzik ve sesle desteklenmesiyle tanımlasak da bu ancak sihrin basit bir şekilde nasıl yapıldığını açıklar.

İsterseniz bizi bu kadar etkileyen, bir ihtiyaç haline gelen, duygularımızın uyanışını sağlayıp en güzel zamanlarımız olan çocukluğumuza dokunan animasyonu, sitemizle daha yakından eğlenceli, bilgilendirici içerik ve tasarımlarla birlikte tanıyabilirsiniz.

İşimizi severek yapıyoruz. Çizgi Film ve Animasyon öğrencileri olarak hedefimiz bu mutluluğu tüm dünyayla paylaşmak. Çizgi Film ve Animasyon Bölümünü kendinizden bir parça bulmanız dileğiyle sizlere tanıtmak ve geleceği birlikte inşa etmek istiyoruz.

24 Kare Web Sitesi

https://24kare.uskudar.blog 

24 Kare Animasyon Dergisi

https://24kare.uskudar.blog/uploads/files/magazines/2/1648748252.pdf

24 Kare Instagram Hesabı

https://instagram.com/24kare.mag?utm_medium=copy_link

Eklenme Tarihi : 31 Mart 2022

Üniversitemizle ilgili “AKLINDA NE VARSA” bize sor!