Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Dr.Öğr. Üyesi Semih YILDIR

SHMYO / Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama

semih.yildiruskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

Dr.Öğr. Üyesi Semih YILDIR 1957 yılında Ankara’da doğdu, Ankara Cumhuriyet Lisesi mezunudur. 1978 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi üretim Yönetimi bölümünü bitirdi. Aynı yıl mezun olduğu bölümde Asistan olarak çalışmaya başladı.1979 yılında ‘’Simülasyon modellerinin Tasarım Analizi ve Uygulaması’’ isimli tezi ile Yüksek Lisans derecesi aldı. 1980 yılından başlayarak İ.Ü.İşletme fakültesinde Lisans ve Yüksek Lisans seviyesinde Üretim Yönetimi dersleri vermeye başladı.

1982 yılında ‘’Tekstil Sektöründe bir Kalite Kontrol Sistem Tasarımı ve Bilgisayar Uygulaması’’ isimli tezi ile ‘’İşletme Doktoru’’ Ünvanı aldı.Aynı Yıl İ.Ü.İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde Üretim Yönetimi ve Sanayi Mühendisliğine Giriş Dersleri vermeye başladı.

1984 yılında  ‘’ SCHAUM’S OUTLINE SERIES (PROGRAMMING WITH FORTRAN)’’ isimli kitabı  Eğitim Yayınları için Türkçeye çevirdi.Bu çeviri nedeniyle IBM /ABD şirketinden aldığı Bursla New Jersey Genel Müdürlüğünde görev yaptı.1986 yılında Yurda döndü,bir sömestre İ.Ü.İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi bölümünde Üretim Yönetim dersleri verdi.

1986 yılında İ.Ü.İşletme Fakültesi Sanayi İşletmeciliği Bölümüne Öğretim Görevlisi kadrosu ile ataması gerçekleşti ve aynı yıl Çukurova Holding ve Yapı Kredi Bankası kuruluşu olan Tifdruk Matbaacılık San.A.Ş. de Genel Müdür yardımcısı olarak göreve başladı.1990 yılında Grup şirketinin ortağı olduğu ve  hızlı baskı konusunda bir Amerikan franchise olan ALPHAGRAPICS  INC. Şirketinin Türkiye Genel Müdürü oldu ve toplam 4 mağaza açtı.

1991 yılında Tifdruk Matbaacılık Sanayi A.Ş.şirketine genel Müdür olarak atandı ve 1996 yılı sonuna kadar bu görevini sürdürdü.1992 yılında Üniversitedeki görevinden ayrıldı.1995-1998 yılları arasında  Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü İşletme Fakültesinde Yüksek Lisans ve Doktora düzeyinde ‘’Toplam Kalite Yönetimi’’ isimli dersleri verdi. 1996-1998 yılları arasında Cömertler Matbaacılık San.A.Ş. Genel Müdürü,1999-2004 yılları arasında ise Sardunya Hazır Yemek A.Ş. İcra Kurulu üyesi olarak görev yaptı.2004 yılında İ.Ü.İşletme Fakültesine geri döndü ve Öğretim Görevlisi olarak Lisans ,Yüksek Lisans ve İşletme İktisadı Enstitüsünde  ‘’Kalite Yönetim sistemleri’’,’’Yalın Üretim’’ Derslerini verdi.

2004 yılında kurucu ortak olarak Limon Endüstriyel Yemek Sanayi A.Ş. de görev aldı,halen bu görevini sürdürmektedir.2014 yılında Üsküdar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Endüstri ve Sistem mühendisliği bölümüne Dr.Öğr. Üyesiünvanıyla Öğretim üyesi olarak atandı.                                                         

                                                       

Yrd.Doç Dr. Semih Yıldır Kalite Yönetim Sistemleri ,konusunda Sanayiye yönelik pek çok proje gerçekleştirmiş, Sanayi Kuruluşlarına Yönetim danışmanlığı hizmetleri vermiştir. Söz konusu alanlara ilişkin olarak yayınladığı projeler,makaleler,çalışmalar bulunmaktadır.

Çalışma Alanları:

Kalite Yönetim Sistemleri,Yönetim Danışmanlığı,Gıda Sanayi,Ambalaj Sanayi

Sektörle İşbirliği ve Danışmanlıklar:

TÜRKAŞ GIDA YEMAK SAN TİC.A.Ş. Yönetim Danışmanlığı

AYSO GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ  Yönetim  ve Gıda Güvenliği Danışmanlığı

DELIVA GIDA SAN A.Ş. Yönetim danışmanlığı

-İSKELE RESTAURANT  ISO 22000 Belgesi Alımı

SARDUNYA HAZIR YEMEK HİZMETLERİ A.Ş. Yönetim Danışmanlığı

-ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi Alımı

YÜKSEL MUTFAK GEREÇLERİ A.Ş. -ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi Alımı

KATSAN GIDA MADDELERİ LTD.ŞTİ.-ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi Alımı

CÖMERTLER MATBAACILIK SAN. VE TİC. A.Ş.ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi Alımı

Network Sistem Kuruluşu ve Yazılım  Entegrasyonu

-NAM OFSET MATBAACILIK A.Ş.  Yönetim danışmanlığı

      ISO 9001 Kalite Güvence Belgesi Alımı

      HACCP Gıda Güvenlik Belgesi Alımı

RENO MAİS OTOMOBİL A.Ş. Norm Kodro Çalışması

PRESİZ A.Ş. Stok Kesim Problemleri ve Doğrusal   Programlama ile bir çözüm algoritmasının Geliştirilmesi

TÜRKİYE SINAI KALKINMA BANKASI A.Ş. Yem Fabrikaları Kuruluş yeri Seçimi.

ÜLKER GIDA SANAYİ A.Ş. İş Analizi ve İş Değerlendirmesi

OERLIKON KAYNAK SANAYI A.Ş. İş Analizi ve İş Değerlemesi