Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Öğr.Gör. Necmettin Konuşkan

SHMYO / Ortopedik Protez ve Ortez

necmettin.konuskanuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Ortopedik Protez ve Ortez Öğretmeni Necmettin KONUŞKAN 1963 yılında  KARABÜK İlinde doğdu. Ankara  Üniversitesi, Kastamonu Meslek Yüksek Okulu Teknik Programlar İnşaat Bölümünden 1984 yılında mezun oldu. Serbest olarak müteahhit firmada  inşaat şantiye şefliği yaptı.

1988 yılında Türk Hükümeti ile Alman hükümetleri arasında yapılan anlaşma gereği yapılan teorik ve pratik sınavı kazanarak 1988 yılında Bahçelievler Ortopedi Teknisyen Sağlık Meslek Lisesine Sağlık Meslek Dersleri Öğretmeni olarak atandı. 3 yıl Marmara Üniversitesi desteğiyle Türkiye’de, 2 yıl 2 ay Almanya’da Sağlık/ Ortopedik Protez ve Ortez eğitimi aldı. Uluslararası ve ulusal birçok  ortopedik protez ve ortez kongresine katılarak ilgili alanda katılım belge ve sertifikaya  sahiptir.

Daha sonra Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlayan Konuşkan, 6 yıl atölye şefliği ve 8 yıl müdürlük görevi yaptı. 2013 yılı temmuz ayında emekli oldu.Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesinde Eylül- Temmuz 2014’e kadar kurum müdürü olarak görev yaptı. Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünce yapılan sınavı kazanarak ortez- protezleri ısmarlama olarak üreten ve/veya uygulayan merkezler sorumlu müdür sertifikasına sahiptir