Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Dr.Öğr. Üyesi Mustafa Hakan YILMAZTÜRK

Sağlık Yönetimi

mustafahakan.yilmazturkuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

1966 yılında İstanbul'da doğdu. Konya-Taşkent kökenli bir ailenin üyesidir. 1983 yılında Bahçelievler Lisesinden, 1989 yılında İstanbul  Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun oldu.  

Mezuniyet sonrasında Devrek-Dirgine Sağlık Ocağı Hekimliği'nde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra SSK Kartal Meslek Hastalıkları Hastanesine atandı. 1993 yılında MSB Sağlık Daire Başkanlığında vatani görevini  ifa ettikten sonra, yine aynı yıl TUS sınavında başarılı olarak Taksim EAH de İç Hastalıkları ihtisasına başladı. 1997 yılında uzmanlığını aldıktan sonra 17 yıl özel hastane Başhekimliği ve Hemodiyaliz sorumlu uzmanlığı görevlerinde bulundu.

Bu esnada, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi (Sosyal Bilimler Enstitüsü)  Hastane-Sağlık Kuruluşları Yöneticiliği Bilim Dalında Yüksek Lisans ve Yönetim-Organizasyon Bilim Dalında Doktora derecelerini almaya hak kazandı. Okan, Biruni ve Kültür Üniversitelerinde öğretim üyeliği yaptı. Halen Üsküdar Üniversitesi İşletme Fakültesinde misafir öğretim üyesidir.

OHSAD ve DİADER yönetim kurullarında ikişer dönem görev aldı. Halen Marmara Grubu Vakfı mütevelli heyeti ve Galatasaray Spor Kulübü Kongre üyesidir.

Mart 2014 yılında GOP Taksim EAH'e İç Hastalıkları Uzmanı olarak atandı. Nisan 2015 itibarıyla Başhekim Yardımcısı olarak görev aldı.

Hastanelerde Maliyet Muhasebesi ve Hastane Yönetimi kitaplarının yazarları arasındadır.

1996 yılı Hastane Dergisi Özel Sağlık Kuruluşları Yöneticisi ödülünün sahibidir.

Evli ve iki çocuk babasıdır.