Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Öğr.Gör. Erkan ALTUN

SBF / İş Sağlığı ve Güvenliği

erkan.altunuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

07/11/1981 Malatya’da doğdu. Bakırköy Yahya Kemal Beyatlı Lisesi mezunu olduktan sonra beş yıl kadar amatör olarak futbol oynadı. Daha sonra İnönü Üniversitesi Su Ürünleri Teknikerliğini ve ardından Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesini bitirdi.

Kütahya ve Diyarbakır’da havacı olarak askerliğini bitirdi. Akabinde tekrar Atatürk Üniversitesinde Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Bölümünde Yüksek Lisansına başladı. Üniversitenin laboratuvar bölümünde bilime yöneldi. Bu esnada yağ asitleri, amino asitler ve vitaminler konusunda uzmanlaştı. 4 yıllık süreçte yayınları ve çeşitli projeleri oldu.

Öğrencilik yıllarında Fatih Üniversitesinin ( 2008 ) düzenlemiş olduğu ÇESKO ( çevre sorunları kongresi ) 30 üniversite ve 80 katılımcının olduğu sunum yarışmasında birincilik ödülünü aldı.

Yayınları;

  1. İNSAN GIDASI OLARAK KULLANILMAYIP ÇEVRE KİRLİLİĞİNE NEDEN OLAN SIĞIR ŞİRDENİNİN ALABALIK RASYONLARINDA KULLANILMA OLANAKLARI
  2. YAĞLI DERESİ (ÇORUH HAVZASI, İSPİR, ERZURUM) KAHVERENGİ ALABALIKLARININ (SALMO TRUTTA) EMBRİYONİK GELİŞİM DÖNEMİNDE LİPİT VE YAĞ ASİTLERİNDEKİ DEĞİŞİMLER

Projeleri;

  • TUBİTAK PROJESİ,                             Bursiyer (06/2010)
  • TAGEM/HAYSÜD PROJESİ,                Yardımcı Araştırmacı (01/2010)
  • BAP PROJESİ,                                     Yardımcı Araştırmacı (01/2011 – 04/2011)
  • KUDAKA PROJESİ,                             Yardımcı Araştırmacı (05/2011 – 11/2011)
  • SODES PROJESİ,                                Yardımcı Araştırmacı (2012 – 2013)

Eğitimi hayatına ara veren Erkan Altun daha sonra sonra iş güvenliği sınavına girmiştir ve 2013’te İş Güvenliği C Sınıfı Uzmanı olmuştur. Aynı yıl İstanbul Esenyurt Belediyesinde ziraat mühendisi olarak çalışmış olup, 2014 yılı Eylül ayında Starline kişisel koruyucular firmasında iş güvenliği uzmanı ve eğitimcisi olarak göreve başlamıştır. Aynı zamanda iso 9001-14001 ve 18001 iç denetçiliği ve yangın eğitmenliğini alarak yüzlerce firmaya bu alanlarda eğitimler vermiştir.

Başlıcaları;

21. VE 51. ANA BAKIM KOMUTANLIĞI-KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ-AYDIN ÜNİVERSİTESİ-ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ-NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ-İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ-SABANCI ÜNİVERSİTESİ-KASTAMONU ENTEGRE-PARSAN-SIEMENS-ECZACIBAŞI-TURKAŞ-ŞEKERBANK-ÖZBELSAN-TUDEMSAŞ-MALATYA TCDD-ŞEN PİLİÇ-SANDOZ-TTK-SASA-KROMAN ÇELİK-İSTAÇ-KUMTEL-LİMAK HOLDİNG-BOR ŞEKER-BORSAN-BOYDAK HOLDİNG-AVRUPA KONUTLARI

2015 yılında Aydın üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yapan Altun orta düzeyde İngilizce bilmektedir ve yarım bıraktığı yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.