Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Doç.Dr. Dinçer ATLI

İF / Reklam Tasarımı ve İletişimi

dincer.atliuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

Üsküdar Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişimi Bölüm Başkanı olarak çalışmaktadır.   Dr. Dinçer Atlı, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki öğrenimi esnasında ve sonrasında Türkiye’nin büyük Reklam Ajansları ve Halkla İlişkiler (PR) Şirketleri’nde Müşteri Temsilcisi ve Medya Planlama asistanı olarak çalıştı, mesleği ile ilgili çeşitli projeler yürüttü.

2005 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden master derecesi alan Atlı, akademik çalışmalarına devam ederken 2002-2008 yılları arasında Turkcell Grup bünyesinde Müşteri İlişkileri Uzmanı ve ardından İnsan Kaynakları Uzmanı olarak çalıştı. Atlı, profesyonel iş hayatı boyunca, İnsan Kaynakları Yönetimi, Satış, CRM ve Kişisel Gelişim konularında çok sayıda eğitim programına katıldı.  İnsan kaynakları alanındaki profesyonel kariyerinden sonra eğitim ve danışmanlık sektöründe çalışmaya başladı.

Dinçer Atlı, Marmara Üniversitesi’nde “İnsan Kaynakları Yönetiminin Yeni Vizyonu” olarak adlandırılan “Yetenek Yönetimi” (Talent Management) konusunda Türkiye’deki ilk doktora çalışmasını tamamlayarak 2010 yılında doktor unvanı aldı.

2011 yılında ABD Massachusetts Boston, Washington ve Newyork’ta akademik çalışma ve incelemelerde bulunan Atlı,  Cambridge College ve Boston Türk Kültür Merkezi’nde “Yetenek Yönetimi” konusunda eğitim ve seminerler gerçekleştirdi. Atlı, ayrıca Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden Trier Üniversitesi’nin daveti ile MBA programında master düzeyinde, Ruhr West Universitesi’nin daveti ile lisans düzeyinde Yetenek Yönetimi dersleri verdi.

Atlı, 2014-2105 yılları arasında ABD’nin saygın üniversitelerinden Penn State Üniversitesi’nin davetiyle  konuk öğretim üyesi ve araştırmacı olarak ABD’de çalıştı. Penn State Üniversitesi’ndeki çalışmaları esnasında TÜBİTAK desteği ile Yetenek Yönetimi konusunda ABD, Almanya, İsveç, Çin ve Türkiye’de yürütülen uluslararası akademik bir projenin liderliğini yürüten Atlı, 2014-2015 yıllarında The Society for Human Resource Management (SHRM) Mentorship Programı kapsamında ABD’de insan kaynakları yüksek lisans eğitimi alan öğrenciler için mentorluk yapmıştır.

Dinçer Atlı, 2016 yılında ABD’nin saygın yayınevlerinden IGI Publishing bünyesinde yayınlanan  "Comparative Economics and Regional Development in Turkey" isimli uluslararası kitabın eş yazarlarından biri olarak Yetenek Yönetimi konusunda yayın yapan dünyadaki ilk Türk akademisyendir.

Uzmanlık alanındaki konularda televizyon ve radyo programlarına katılan, çeşitli gazete, dergi ve internet sitelerinde röportaj ve yazıları yer alan Atlı, kişi ve kurumların ihtiyaçları doğrultusunda Yetenek Yönetimi, Bireysel Yetenek Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Stratejik İletişim Yönetimi, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Motivasyon, Nlp, İnovasyon, Liderlik ve Yönetim Becerileri, Müzakere Becerileri, Girişimcilik gibi konularda eğitim ve seminerler vermekte, yönetim danışmanlığı yapmaktadır.

Halen Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Dr.Öğr. Üyesi olarak akademik çalışmalarını sürdüren Dinçer Atlı, Türkiye’de “Yetenek Yönetimi” konusunun anlaşılması ve benimsenmesi için çalışmalar yapan bir öncüdür.

Atlı, 2016 yılından itibaren Üsküdar Tv’de sunuculuğunu yaptığı ‘Yetenek ve Başarı’ programında iş dünyasından önemli isimleri konuk ederek başarının sırları ve zihin haritasını ortaya çıkaran programlar yapmaktadır.

Almanya merkezli Dachverband für Neurolinguistisches Programmieren’dan (DVNLP) sertifikalı NLP Uzmanı (Master Practitioner) olan Dinçer Atlı, dünya çapında bir dil kulübü olan “Toastmasters International” üyesi, Türkiye Beyin Haritalaması Derneği kurucu üyesi, “Tüm Fütüristler Derneği (TFD)” üyesi ve İstanbul Üniversitesi Kariyer Geliştirme Merkezi (KAGEM) danışma kurulu üyesidir.

Dinçer Atlı, kendi yaşamından, başarılı insanların yaşamlarından, iş dünyasındaki tecrübelerinden ve bilimsel verilerden hareket ederek oluşturduğu birikimini kurumların ve insanların yaşamında fark ve değer yaratacak biçime dönüştürerek paylaşmayı bir keyif ve yaşam amacı olarak görmektedir.