Facebook Pixel Code
T.C. Üsküdar Üniversitesi Logo

Üsküdar Üniversitesi

Kapat

Dr.Öğr. Üyesi Çiğdem YAVUZ GÜLER

İTBF / Psikoloji - Bölüm Başkan Yardımcısı

cigdem.yavuzguleruskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Dr.Öğr. Üyesi Çiğdem Yavuz Güler, 2003 yılında Ankara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden mezun olmuş, 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Anabilim dalında yüksek lisans eğitiminin ardından 2013 yılında doktora eğitimini “Öğretmen adaylarını ailelerle çalışmaya hazırlama: Bir müfredat programı  önerisi” başlıklı teziyle İstanbul Üniversitesi Eğitimde Psikolojik Hizmetler Anabilim dalında tamamlamıştır. 

İstanbul Aile ve Evlilik Terapileri Enstitüsü tarafından verilen EFTA-TIC (Avrupa Aile Terapisi Derneği Eğitim Birimi) tarafından onaylı 500 saatlik Aile ve Çift Terapisi Eğitimini ve Uludağ Üniversitesi tarafından sertifikalandırılan 240 saatlik Sanat Terapisi ve Yaratıcılık Eğitimini tamamlamıştır. 10 yılı aşkın süreyle Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görevinin yanı sıra Psikolojik Danışma Merkezleri ile Aile Danışma Merkezlerinde yetişkin, çift ve ailelerle psikoterapi hizmetlerini yürütmüştür. Akademik görevinin yanı sıra aile ve çift terapisti olarak yetişkin, aile ve çiftlere psikoterapi ve alanda çalışan uzmanlara süpervizyon hizmeti vermeye devam etmektedir.

Bilimsel çalışmalarını aile dinamikleri, aile ve çift terapileri, romantik ilişki, psikoterapi, psikolojik danışmanlık, sanat terapisi konuları oluşturmaktadır. Akademik çalışmaları arasında, ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yayınlanmış makaleleri ile ulusal kongre ve sempozyumlarda sunulan bildirileri bulunmaktadır. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği ve Aile ve Evlilik Terapileri Derneği üyesidir.