Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Prof.Dr. Besti ÜSTÜN

SBF / Hemşirelik - Bölüm Başkanı

besti.ustunuskudar.edu.tr

(0216) 400 22 22

Özgeçmiş

Prof. Dr. Besti Üstün,   Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulundan 1986 yılında mezun olmuştur. Yüksek lisans ve doktora eğitimini aynı üniversitede Psikiyatri Hemşireliği Anabilim Dalında tamamlamıştır. 2000 yılında doçent, 2006 yılında profesör olmuştur. 2000-2013 tarihlerinde Dokuz Eylül Üniversitesi Hemşirelik Fakültesinde çalışmıştır.

Temel çalışma alanı psikiyatri hemşireliği, hemşirelikte iletişim eğitimi ve hemşirelikte araştırmadır. Yayınları hemşirelerde yaşanan tükenmişlik ve psiko-onkoloji alanlarında yoğunlaşmıştır. Bu konularda hemşirelere yönelik çok sayıda eğitimler ve danışmanlık da yapmaktadır.

Son yıllarda iki önemli projede çalışmaktadır. Birisi Leonardo da Vinci Project: "Training Requirements and Nursing Skills for Mobility"(tamamlandı), diğeri de halen devam eden “Onkolojide Psikoeğitim Biriminin Kurulması”dır. Prof. Dr. Üstün, halen DEÜ Hemşirelik Yüksekokulu Elektronik Dergisi, Psikiyatri Hemşireliği Dergisi, Anadolu Hemşirelik Dergisi ve HEMAR-G dergilerinde hakemlik görevini sürdürmektedir.

Psikiyatri Hemşireliği Derneğinde ve Onkoloji Hemşireliği Derneği Psikoonkoloji Alt grubunda çalışmalarını sürdürmektedir.