Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Öğr.Gör. Akbey ELÇİ

SBF / İş Sağlığı ve Güvenliği

akbey.elciuskudar.edu.tr

(0216) 400 2222

Özgeçmiş

Öğr. Gör Akbey Elçi İzmir’de doğdu. İlk ve orta öğretimini İzmir’de tamamladıktan sonra Pamukkale Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümüne girdi.  Makine Mühendisliği okurken Anadolu Üniversitesi İşletme bölümüne başladı ve ikisini de anı zamanda bitirdi,  ardından Ön lisans olan Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtım bölümünü tamamladı.

Yeni Yüzyıl üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği bölümünde tezli yüksek lisans tamamlamasının ardından İstanbul Ticaret Üniversitesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü  Doktora özel öğrencisi olarak eğitimine devam etmektedir.

2015 - 2016  Eğitim öğretim döneminde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde İş Sağlığı ve Güvenliği lisans öğrencilerine ‘’Yapı İşlerinde İSG’’ ve ‘’Havalandırma İklimlendirme’’ Dersleri vermiştir aynı zamanda yüksek lisans öğrencilerine de ‘’Yapı İşlerinde İSG ‘’ dersi vermiştir.

2016 - 2017  Eğitim öğretim döneminde Yeni Yüzyıl Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesinde İş Sağlığı ve Güvenliği lisans öğrencilerine ‘’Yapı İşlerinde İSG ‘’ ,’’Periyodik Kontrol ve Bakım’’ ve ‘’Havalandırma İklimlendirme’’ Dersleri vermiştir aynı zamanda yüksek lisans öğrencilerine de ‘Makine Ekipman ‘’ dersi vermektedir

Çalışma hayatına Türkiye’nin en büyük fabrikalarından birinde başladıktan sonra, yurt dışında uluslar arası yapı projelerinde çalışmış olan ELÇİ  şu ana kadar 20 farklı ülkede bulunmuş 4 farklı ülkede 5 yıl boyunca çalışmış ve çok uluslu şirketlerde yöneticilik dahil olmak üzere bir çok pozisyonda görev yapmıştır. İngilizce ve Arapça bilmektedir.

 Akademik çalışmalarının yanı sıra kurucu ortağı olduğu iş sağlığı ve güvenliği alalında faaliyet gösteren firmasında yöneticilik ve danışmanlık hizmetlerini yürütmektedir.

Yapı işleri, açık maden tesisleri başta olmak üzere kurumsal firmalara  iş sağlığı ve güvenliği alanında danışmanlık yapmaktadır.