Facebook Pixel Code
Üsküdar ÜniversitesiKapat

Dr.Öğr. Üyesi Ahmet Emre SARGIN

İTBF / Psikoloji

emre.sarginuskudar.edu.tr

(0212) 270 12 92

Özgeçmiş

1979 yılında Ankara'da doğmuştur. 1997 yılında Adana Anadolu Lisesi'ni bitirmiştir. 1997-98 yıllarında AFS (American Field Service) bursuyla kültürlerarası değişim öğrencisi olarak bir yıl süre ile Finlandiya'da yaşamıştır.  2004 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirmiştir. Eğitimi sırasında TurkMsic (Medical Students International Committee)'nin sınavını kazanarak Polonya Poznan Üniversitesi'nde  1 ay dahiliye stajı yapmıştır.

2011 yılında SB Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Servisi'nden Konversiyon Bozukluğuna Eşlik eden Kişilik Bozuklukları ve Çocukluk Çağı Travmaları ve Disosiyatif Yaşantılar İle İlişkisi başlıklı tezi ile psikiyatri uzmanı olmuştur. 2011-2013 yıllarında Çankırı Devlet Hastanesi'nde devlet yükümlülük hizmetini yerine getirmiştir. Kendi isteğiyle kamu görevinden ayrılmıştır. Halen NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nde Psikiyatri Uzmanı olarak çalışmaktadır.

Psikiyatri alanında yerli ve yabancı bildiri, yayınları bulunmaktadır. 2007-2009 yılları arasında Türkiye Psikiyatri Derneği Ankara Şubesi'nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği'nin kurucu üyesi ve denetleme kurulu üyesi olup halen aynı derneğin yayın organı olan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ve Araştırmalar Dergisi'nin yayın kurulunda yürütücü editörlük görevini ifa etmektedir.

Bilişsel Davranışçı Psikoterapi Temel ve İleri Eğitim ve Klinik Süpervizyon, Rasyonel Emotif Terapi Giriş Eğitimi, Şema Terapi Temel Eğitim ve Psikodinamik Yönelimli Psikoterapi Grup Süpervizyon eğitimi almış olan Dr. Emre Sargın ABD'de bulunan Academy of Cognitive Therapy Derneği'nden bilişsel davranışçı psikoterapist sertifikası alarak aynı derneğe diplomat statüsünde üye olma hakkını kazanmıştır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir.