Kariyer Merkezi - Üniversite-Hastane İş Birliği

Üniversite-Hastane İş Birliği Neden Önemli?

Üniversiteli olmaya bir adım daha yaklaştınız. Ama tercihlerinizde kafanızı kurcalayan merak ettiğiniz çeşitli sorular olduğuna eminiz. Bu sorulardan kariyerle ilgili olan kısmı için size önemli bir haberimiz var! Üsküdar Üniversitesi öğrencileri, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ile aynı grupta olmanın avantajıyla; uygulama ve kariyerleri için eşsiz imkânlara sahip oluyor.

Peki, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde ve polikliniklerde uygulama yapmak, geleceğiniz için neden bu kadar önemli? Haydi, gelin bir göz atalım…

1. Çünkü Türkiye’nin ilk ve tek, Avrupa’nın ise 2. Beyin Hastanesi.

 NPİSTANBUL Beyin Hastanesi; ruh/beyin sağlığını ilgilendiren hastalıklara, çağdaş tıbbın sağladığı en gelişmiş imkânlarla etkin tedavi imkânı sunmak amacı ile kurulan, Türkiye’nin ilk özel nöropsikiyatri hastanesi, Avrupa’nın 2. Beyin Hastanesidir. Beyin alanına odaklı genel hastane imkanları ile hizmet veren hastanemizde; nöroşirurji, genel cerrahi, kulak burun boğaz, dahiliye, çocuk sağlığı ve hastalıkları vb. branşlarda da hizmet verilmektedir.

2. NPİSTANBUL Beyin Hastanesi dünyanın en büyük ve prestijli sağlık akreditörü olan JCI (Joınt Commıssion Internatıonal) belgesine sahiptir.

Bu akreditasyon dünya üzerinde Amerika dışında bizim de dâhil olduğumuz sadece 3 hastanenin almaya hak kazandığı özel bir belgedir.

3. Çünkü multidisipliner bakış açısıyla bilim üretiyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, psikiyatri, psikoloji, nöroloji dallarında multidisipliner anlayışla hizmet vermesinin yanı sıra, beyin alanına odaklı ve genel hastane imkânları ile hizmet veren, dünyanın sayılı merkezlerinden biri haline geldi. Avrupa’daki 2.Beyin Hastanesi olan bu oluşum ile hasta ve hekimlere tıptaki en ileri teknolojilerden yararlanabilecekleri tam teşekküllü bir sağlık merkezi imkânı sunulmaktadır.

4. Çünkü tam teşekküllü bir hastane

Bağımsız akredite kuruluşu tarafından onaylanan Türkiye’nin ilk ve tek 1A Ultra Clean ameliyathane donanımıyla ve cerrahi operasyonları asiste eden üstün teknolojik alt yapısıyla hizmet verilmektedir.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, 160 yatak kapasitesine sahiptir. Robotik cerrahiden anevrizma cerrahisine, Parkinson ve Epilepsi ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmetin verilebileceği, biri 1A olmak üzere 2 ameliyathane ve 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunmaktadır. Yoğun bakım biriminde Seviye 3’e kadar tüm seviyelerdeki yoğun bakım hastalarına, ileri teknolojinin ve sağlığın tüm imkânlarını kullanarak hizmet verilebilmektedir. ‘’Beyin fonksiyonlarını ölçerek tedavi’’, ‘’Düşünce Odaklı Tıp’’ gibi yeni yaklaşımların Türkiye’deki öncüsüdür. 

5. Çünkü çağdaş bilimi sosyal sorumlulukla birleştiriyor.

Türkiye'de kendi alanında ilk özel dal hastanesi olma özelliği taşıyan NPİSTANBUL Beyin Hastanesidir.

Türkiye’deki ilk örnek olan nöromodülasyon örnekleri sunulmaktadır. Bu merkez beyin uyarımı ile beyin fonksiyonları ölçerek tedaviyi amaçlamaktadır.

Ergoterapi Merkezi, Duyu Bütünleme Kliniğinde kişiye özel hizmet verilmektedir. Duyu Bütünleme Tedavisi, Davranış Geliştirme, Sosyal Beceri Geliştirme, Temel Dil Becerileri ile İnce-Kaba Motor Becerileri geliştirmek hedeflenmektedir. Üsküdar Üniversitesi’nin bilim ortağıdır. Üniversite ile teknolojik, akademik ve bilimsel alanda çeşitli iş birlikleri gerçekleştirmektedir. Bilimselliğin yanında ‘’tedavi konforunu’’ da göz önünde bulunduran, sağlıkta mükemmelliğe odaklanmış bir hastanedir

6.Çünkü İstanbul’daki ilk yataklı çocuk psikiyatri hizmetini NPİSTANBUL Beyin Hastanesi veriyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi; 0-18 yaş arası çocuk ve ergenlerin gelişimsel , ruhsal, bilişsel , akademik ve sosyal alanlardaki zorluklarının tanı ve tedavisi ile ilgili hizmet vermektedir. Beyin fonksiyonlarını ölçerek tanı imkanlarımız: Kişilik, Dikkat, Bellek, Psikososyal testler ile taramayı içermektedir. Çocuk ve Ergen Psikiyatri alanında uzman kadromuz; doğumdan ergenlik döneminin bitimine kadar sağlıklı gelişimin sağlanması ve var olan bozuklukların tanı ve tedavisi için çalışılır.

7. Çünkü her insan özeldir, beynimizde öyle.. Bu yüzden Türkiye’nin en ileri teknoloji olanaklarıyla Beyin Check Up’ı hizmeti veriliyor.

NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nde psikiyatrist, psikolog, nörolog ve radyoloğun işbirliği ve multidisipliner bir yaklaşım ile beyin check up ‘ı yapılmaktadır. Beyin ‘’Check Up’’ ında ,beynin zihinsel faaliyetleri ve performansı değerlendirilir. Bilgisayarlı EEG cihazlarıyla beynin sağlıklı çalışıp çalışmadığı kontrol ediliyor, hafıza ve dikkat ölçmeye yarayan testlerle fonsiyon bozuklukları ortaya çıkarılıyor. Saptanan tanıya göre tedavi ve rehabilitasyon programına geçiliyor.

8. Çünkü AMATEM ruhsatına sahip bir nöropsikiyatri hastanesi...

Erişkin Psikiyatri Birimi, Çocuk ve Genç Psikiyatri Birimi, Geriatrik Psikiyatri Birimi, Sigara Bırakma Polikliniği, Beslenme ve Diyet Polikliniği bulunan hastanede her türlü bağımlılık tedavisinin yapıldığı NPAMATEM de yer alıyor. Sağlık Bakanlığından AMATEM ruhsatını alan hastane, madde bağımlısı hastalara sadece devlet hastanelerinde çalışan doktorların yazabildiği özel ilaçları da yazma yetkisine sahip olma özelliği taşıyor.  

 

İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Psikoloji Psikoloji (İngilizce)

MÜHENDİSLİK VE DOĞA BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Kimya ve Biyoloji Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliği Biyomühendislik Moleküler Biyoloji ve Genetik Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Adli Bilimler


SAĞLIK BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

Dil ve Konuşma Terapisi Hemşirelik Odyoloji Sağlık Yönetimi Sosyal Hizmet  Ergoterapi Beslenme ve Diyetetik Çocuk Gelişimi


SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU

Gıda Teknolojisi Eczane Hizmetleri Ameliyathane Hizmetleri Ameliyathane Hizmetleri (İÖ) Anestezi Anestezi (İÖ) Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Elektronörofizyoloji Elektronörofizyoloji (İÖ) İlk ve Acil Yardım İlk ve Acil Yardım (İÖ) Odyometri Odyometri (İÖ) Sağlık Kurumları İşletmeciliği Sağlık Kurumları İşletmeciliği (İÖ) Sosyal Hizmetler Sosyal Hizmetler (İÖ) Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İÖ) Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Tıbbi Görüntüleme Teknikleri (İÖ) Tıbbi Laboratuvar Teknikleri


FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Moleküler Biyoloji Yüksek Lisans Programı Biyomühendislik Yüksek Lisans Programı

BAĞIMLILIK ve ADLİ BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

Adli Bilişim ve Dijital Deliller Yüksek Lisans Programı Adli Genetik Yüksek Lisans Programı Adli Kimya Yüksek Lisans Programı Adli Moleküler Biyoloji Yüksek Lisans Programı Adli Psikoloji ve Davranış Delilleri Yüksek Lisans Programı Adli Toksikoloji Yüksek Lisans Programı Olay Yeri İnceleme ve Kriminalistik Yüksek Lisans Programı Suç Önleme ve Analizi Yüksek Lisans Programı


SAĞLIK BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

Sağlık Yönetimi Yüksek Lisans Programı Nörobilim Yüksek Lisans Programı Psikiyatri Hemşireliği Yüksek Lisans Programı Toplum Ruh Sağlığı Hemşireliği Yüksek Lisans Programı

SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı