Diş Protez Laboratuvarı

Üsküdar Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Ağız ve Diş Sağlığı Teknikerliği  ve Ağız ve Diş Sağlığı Protez Teknikerliği öğrencileri için uygulama ve araştırma laboratuvarı, Güney Yerleşkede kurulmuştur.

Öğrencilerin eğitim gereği beceri kazanabilmeleri ve mesleki bilgiye erişebilmeleri, uygulamalı  laboratuvar çalışmaları ile tamamlanmaktadır. Bu konuda en modern, insan sağlığına uygun, çağdaş, son sistem araç ve gereçlerle donatılan laboratuvar faaliyete geçmiştir. Çalışmalar sırasında iş sağlığı ve iş güvenliği standartlarının üzerinde her türlü tedbir alınarak ,öğrencilerin  sağlığına önem verilmiştir.

Özel olarak üretilen bölümlerde, aynı anda 20 öğrencinin çalışmasına imkân veren, eğiticinin uygulamalarını, her bir öğrencinin özel ekranlarından izleyerek öğrenme ve uygulama yapması kolaylaşmıştır. Bir laboratuvarda olması gereken tüm ekipman her bir öğrenci için  sağlanmıştır. Eğitmenin robot hasta üzerinde yaptığı çalışmalar aynı anda ekrana yansıtılmaktadır.

Laboratuvarda ayrıca döküm, tesviye ve protez yapım üniteleri, öğrencilerin aynı anda tüm yapım aşamasını uygulayarak  öğrenmelerine imkân sağlamaktadır. Laboratuvardaki tüm araç gereç ve ekipman dünyada kabul edilen en üst standartlarda ve en başarılı markalardan oluşmaktadır.

 

Cihaz Cinsi

Adedi

Prekilinik Öğrenci çalışma masası

20

Prekilinik eğitmen masası

1

Kayıt ve Görüntüleme sistemi

1

120 cm Fırın kabini

1

Vakumlu polisaj cihazı

1

Vibrasyonlu alçı silosu

3

120 cm Davlumbaz

1

450 cm alçı çalışma tezgahı *2 adet (muhafazalı lavabo 70*35 lavabo)

1

100 cm Alçı çalışma tezgahı

1

Elektrikli santrifüj

1

Ön ısıtma cihazı

1

Şalamo Takımı

1

Sulu Alçı kesme motoru

2

Alçı Vibrasyon cihazı

2

Basınçlı press

2

Bunzenbeki

20

Otomatik mum eritme cihazı

1

Polimerizasyon Cihazı

1

120 cm Akrilik tepim ünitesi

1

100 cm alçı çalışma tezgahı

1

210 cm davlumbaz

1

Henry Scheın Mikromotoru L50

20

Cattani Kompresör 6 kafalı drayerli

1

Fantom eğitmen çalışma masası

1

Sorumlu eklenmemiş.