Süreli Yayınlar

Süreli Yayınlar

 • PsikoHayat

  PsikoHayat

   PsikoHayat, herhangi bir yayın ücreti olmayan, herkese açık, aktüel bir Üsküdar Üniversitesi yayınıdır. Tüm yayın masrafları Üsküdar Üniversitesi Yayınları ve İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı sponsorluğundadır. PsikoHayat’ın her sayısında özel bir konu başlığı altında farklı araştırmalar, yorumlar, köşe yazıları, özel röportajlar ve makalelerin yanı sıra Üsküdar Üniversitesi ile ilgili haberler okuyucuların beğenisine sunulmaktadır.

  Devamı

   
 • Haber Üsküdar

  Haber Üsküdar

  Haber Üsküdar, İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin uygulama gazetesidir. Öğrencilerimiz mesleğe ilk adımlarını bu gazetede atmakta; haber toplama ve yazımından, sayfa tasarımına kadar geçen süreci burada deneyimlemektedirler. Gazetenin ana hedefi, öğrencileri gazetecilik mesleğine en donanımlı biçimde hazırlamak, mesleki ve etik değerleri içselleştirmiş bir şekilde mezun olmalarını sağlamaktır. Gazetede, üniversite haberlerinin yanı sıra haber değeri taşıyan başka konulara ilişkin haber, röportaj ve araştırma-inceleme yazıları da yer almaktadır. Haber Üsküdar’da İletişim Fakültesinin diğer bölümlerinde okuyan ve gazeteciliğe meraklı öğrenciler de muhabirlik yapabilmektedirler. 

  Devamı

   
 • Sosyal Bilimler Dergisi

  Sosyal Bilimler Dergisi

  Yıl: 3 - Sayı: 4 – Mayıs 2017

  Karşılıklı Kurulan Güç İlişkileri İçin Wendt’in İnşacı Modelini Tekrar
  Gözden Geçirmek: Türk Dış Politikası Örneği (İngilizce)

  Selin KARANA ŞENOL

  Türkiye’nin Askerlik Sisteminin Tarihsel Süreç Bağlamında İncelenmesi.

  Cengiz ÖZGÜN

  Anne–Baba Davranışlarının ve Sosyal Çevrelerinin Liderlere Etkileri.

  Şebnem ASLAN, Hatice YALÇIN, Nilgün SARP, Demet AKARÇAY ULUTAŞ

  Aristoteles’in Rüya Teorisi ve “Rüyalar Üzerine” Adlı Eserinin Çevirisi.

  Ömer OSMANOĞLU

  Uluslararası Ajans Haberciliğinde Söylem: “Fırat Kalkanı” Harekâtı Bağlamında AP ve TASS Haber Ajanslarının Söylem Analizi.

  Esra ÖZTÜRK

  Elektronik Ticaretin Marka Değeri Üzerindeki Etkisi.

  Canan TOPÇU

   

  Devamı

   
 • JNBS Dergileri

  JNBS Dergileri

  The Journal of Neurobehavioral Sciences (JNBS) hakemli, herhangi bir yayın ücreti olmayan herkese açık bir nöroloji dergisidir. Tüm yayın masrafları Üsküdar Üniversitesi Yayınları ve İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı sponsorluğundadır. The Journal of Neurobehavioral Sciences’daki her konu özel olarak hazırlanmıştır ve bu alanda önde gelen araştırmacılardan orijinal makaleler, köşe yazıları, yorumlar ve iletişim sunarak, molekülerden davranışsal düzeye sinirbilimin önemli alanlarına genel bir bakış sağlar.

  Devamı